Meteoroloji'den 24 ile 'sarı kodlu' uyarı

Meteoroloji, Ankara'yı yağış konusunda tekrar uyardı. Ankara'da meydana gelen selde kaybolan bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece can kaybı sayısı 4'e yükselmiş oldu. Meteoroloji, bugün (14 Haziran Salı) için 24 ile 'sarı kodlu' uyarı verdi.

Meteoroloji'den 24 ile 'sarı kodlu' uyarı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde meydana gelen selde kaybolan arıcı Ramazan Gök’ün cansız bedenine ulaşıldı. Tatlar Deresi'nin taşması sonucu aracıyla sele kapılan İlkay Yiğit (27) ile dün Akyurt ilçesinde sel sularından kaçmaya çalışırken kalp krizi geçiren Mustafa Demirel (67) ve selde elektrik akımına kapılan Muhammed Şahin (21) hayatını kaybetmişti. Ankara'daki sel felakatinde hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ankara’yı yağış konusunda tekrar uyardı.

Meteoroloji'nin açıklamasında “Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor” denildi.

24 İLE 'SARI KODLU' UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 5 günlük güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, yurt genelinde sağanak yağışlar etkisini göstermeye devam edecek. Ankara, Adana, Osmaniye illeri başta olmak üzere yurdun birçok bölgesinde can kayıplarına ve maddi hasara neden olan sağanak yağışlar hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyrettiği yurtta, bir süre daha yükselmesi beklenmiyor.

14 Haziran Salı günü için 24 ile 'sarı kodlu' uyarı verildi. Sağanak yağışların devam edeceği illerde vatandaşlar, Valilikler, Meteoroloji Genel Müdürlükleri ve yetkili kurumlarca peş peşe uyarıldı. Özellikle yarın yurdun birçok bölgesinde kuvvetli bir şekilde etkisini göstermesi beklenen sağanak yağışın başkentte yeniden sel ve su baskınlarına neden olabileceği öngörülüyor. Uzmanlar, vatandaşları tedbir almaları ve su baskınlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji'nin 'sarı kodlu' uyarı yayımladığı iller şu şekilde: Antalya, Bingöl, Erzincan, Giresun, Kayseri, Konya, Nevşehir, Ordu, Sivas, Trabzon, Yozgat, Bayburt, Artvin, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Kırşehir, Malatya, Niğde, Rize, Tokat, Tunceli, Aksaray, Karaman.

Etiketler
Ankara Meteoroloji 24 Haziran