2 yıldır kayıp olan Gülistan Doku'nun ablası mezuniyet töreninde darp edildi: 'Kardeşim nerede demek istedim'

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2’nci sınıf öğrencisiyken kaybolan ve 888 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun sınıf arkadaşları mezun oldu. Doku'nun ablası, güvenlik görevlileri tarafından darp edildi.

2 yıldır kayıp olan Gülistan Doku'nun ablası mezuniyet töreninde darp edildi: 'Kardeşim nerede demek istedim'

Tunceli'de, Munzur Üniversitesinin 2021-2022 akademik yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene Vali Mehmet Ali Özkan, Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Yapılan törenle, 5 Ocak 2020 tarihinde kaybolan ve 888 gündür kendisinden haber alınamayan Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Gülistan Doku’nun arkadaşları da mezun oldu.

Mezuniyet törenine gelen ablası Aygül Doku, kardeşinin fotoğrafıyla sahneye çıktı. Daha sonra söz almak istedi fakat yönetim tarafından izin verilmedi. Daha sonra üniversitenin güvenlik görevlileri Aygül Doku’yu darp ederek sahneden indirdi. Gülistan Doku’nun arkadaşlarıyla birlikte ablası Aygül Doku sahneye çıkmak isterken arbede yaşandı. Yaşanan arbedede Aygül Doku fenalaştı. Daha sonra sahneye çıkan Gülistan’ın ablası ve arkadaşları sık sık “Gülistan Doku nerede” sloganları attı.

“GÜLİSTAN DA KEPİNİ ATIP MEZUN OLACAKTI”

Kardeşi kayıp olmasaydı arkadaşlarıyla beraber cübbe giyip mezun olacağını söyleyen Aygül Doku, "Bırakmadım Gülistan seni. Seni karanlıkta bırakmayacağım. Bugün Gülistan da diplomasını alacaktı. Bana dedi ki; o gün ikimiz mavi elbise giyelim. Öyle çok severim ki maviyi. Gülistan diplomasını almaya gelemedi. Bırakmadılar diplomasını alsın. Onu 888 gündür karanlıkta bırakıyorlar. Ben diplomasını almaya geldim. Benim ciğerim yanıyor. 888 gündür sabahları uyandıramadığım kardeşimi Gülistan’ımı kaybettim. Gülistan da bu cübbeyi giyecekti. Gülistan da kepini kaldıracaktı, Gülistan’ın öğrencileri olacaktı. 888 gündür Gülistan’ın hayallerini, gençliğini ve geleceğini çaldılar. Gülistan’a söz verdik; o gün mavi giyecektik ve diplomayı beraber alacaktık” dedi.

“KARDEŞİM NEREDE DEMEK İSTEDİM”

Aygül Doku, sosyal medya hesabından kendisine müdahale edildiği ana ait görüntüleri paylaşarak, “Bugün Gülistan’ımın arkadaşları mezun oldu. Diplomasını alıp ‘Kardeşim nerede?’ diye sormak istedim. Öğretim Görevlisi Bülent Kar tarafından izin verilmedi. Daha sonra özel güvenlik görevlilerini benim ve Gülistan’ın arkadaşlarının üzerine salarak korkakça sahneyi terk etti” mesajını paylaştı.

Etiketler
Gülistan Doku Öğrenci Üniversite