'AKP'nin fetvacısı' Karaman'dan Survivor 'fetvası': Katılmak ve bunu izlemek caiz değil

"AKP'nin fetvacısı" olarak tanınan Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, "Survivor'a katılmanın ve izlemenin 'caiz' olmadığını" söyledi!

'AKP'nin fetvacısı' Karaman'dan Survivor 'fetvası': Katılmak ve bunu izlemek caiz değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin lehine verdiği “fetvalar” nedeniyle “AKP’nin fetvacısı” olarak anılan, Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu popüler televizyon programı Survivor’la ilgili kendisine yöneltilen soruya yanıt verdi.

“PROGRAMLARA KATILMAK VEYA İZLEMEK CAİZ Mİ?”

Hayrettin Karaman'ın bir okuru "Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?" diye sordu.

“KATILMAK VE BUNU İZLEMEK CAİZ DEĞİLDİR”

Hayrettin Karaman bu soruya şöyle yanıt verdi:

"Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz."