2000'li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı, sosyal medya hesabından devletin kendisine işkence yaptığı iddialarını yalanladı.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan Mezarcı, “Devleti, İst. mv. H. Mezarcı'ya cezaevinde işkence yapmakla suçlayanlar, şimdi buyursun, yargı önünde iddialarını ispat etsin! Bu soruşturma ve yargılama sonunda; ya devlet, ya da devleti işkenceyle suçlayanlar mahkûm olacak! Yargı gereğini yapmazsa, konuyu AİHM'ye taşıyacağız!” ifadelerini kullandı.

Mezarcı devamında şunları paylaştı:

“Medya arşivleri, devletin H. Mezarcıya işkence yaptığına dair yalan haberlerle dolu! F.Gülen, Ş.Yılmaz hocaefendi, FETO-PDY ve REFAH-AKP referanslı bu yalan haberler karşısında susmak, kabul etmek anlamına geleceği için; yalancıların mumunu söndürmek için suç duyurusunda bulundum.

Ciddî bir soruşturma ve tarafsız bir yargılama beklediğim için değil; Devletin H. Mezarcı'ya işkence yaptığı iddialarının yalan olduğuna dâir, yargı arşivine bir dosya koymak ve tarihe not düşmek için suç duyurusunda bulundum! Yalancılar ve yargı orda, Mesih burda! HODRİ MEYDAN!”