Vedat Bilgin'in 'Sendikalar 8 binin üzerine çıkmayın dedi' sözlerine Türk-İş Başkanı'ndan yanıt

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında soruları yanıtladı. Atalay, Bakan Vedat Bilgin'in 'Sendikalar 8 binin üzerine çıkmayın' dedi sözleri hakkında da konuştu.

Vedat Bilgin'in 'Sendikalar 8 binin üzerine çıkmayın dedi' sözlerine Türk-İş Başkanı'ndan yanıt

Asgari ücretin 8 bin 500 lira olarak açıklanmasının ardından konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret görüşmeleri sırasında işçi sendikaları başkanlarının kendisine, “8 bin liranın çok üzerinde çıkmayın” dediklerini iddia etmişti.

ATALAY'DAN AÇIKLAMA

Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Bilgin'in sözleri hakkında konuştu.

''Sayın Bakanı o akşam dinledim. Daha sonra canlı yayında bir daha dinledim'' diyen Atalay, sözlerin kendisine ait olmadığını söyledi.

Atalay, ''Ne benim ne benim arkadaşlarımın arasında 8 bin lira mevzu oldu. Ben komisyonu 6 kez topladım, yönetimle her gün beraber olduk. Sayın Bakanımız ayın 20'sinde beni bakanlığa davet etti. Sayın Bakan ve TİSK Başkanı oradaydı. Sayın Bakan'a TÜRK-İŞ'in talebinin 9 bin lira olduğunu, bu rakamın altında olursa masada olmayacağımızı ifade ettim. Sonra sayın Bakanın televizyonda konuşması oldu. Ben bu 8 bin lira meselesini kimin konuştuğunu bilmiyorum. Bu meselenin konuşulacak tarafı yok'' ifadelerini kullandı.

Etiketler
Ergün Atalay Asgari Ücret Vedat Bilgin Türk-İş