Öğrenciler çocuğa cinsel istismarı savunan okul müdürünün eline bırakıldı! 'Derhal görevden alınsın'

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızının 'evlilik' adı altında cinsel istismara maruz bırakılmasını savunan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'in halen görevde olması nedeniyle veliler çocuklarının güvenliği için endişe ediyor.

Öğrenciler çocuğa cinsel istismarı savunan okul müdürünün eline bırakıldı! 'Derhal görevden alınsın'

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızının 'evlilik' adı altında yıllarca cinsel istismara maruz bırakıldığının ortaya çıkması Türkiye'yi derinden sarstı.

Çocuğa istismarı savunan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'in görevden alınmaması tepkilere neden olurken aileler İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirdikleri protestoda İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın istifasını talep ederek eylem yaptı

ÇOCUKLAR KİMLERE EMANET? CAĞALOĞLU LİSESİ MÜDÜRÜ'NDEN SKANDAL PAYLAŞIM

Tarikatlar ve cemaatler içinde çocukların maruz bırakıldığı istismarlar yeniden Türkiye'nin gündemine gelirken İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'in olay hakkında yaptığı paylaşım pes dedirtti.

Koçyiğit paylaşımında "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. (Hucurat:6) Bu ayet İman edenlere hitap ediyor. İmansızlar siz iftira atmaya karalama yapmaya devam edebilirsiniz!" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin tarihi okullarından İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’ten geldi. Koçyiğit, yaptığı paylaşımın tepki çekmesinin ardından başka bir paylaşım yaparak kendini eleştiren ailelere hakaret etti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI CAĞALOĞLU LİSESİ MÜDÜRÜ CAFER KOÇYİĞİT HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tepkilerin ardından Millî Eğitim Bakanlığı, İstanbul'da bir okul müdürünün cinsel istismar olayıyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada; "Kamuoyunda infiale neden olan bir kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı haberleri üzerine İstanbul'da bir okul müdürünün sosyal medyadaki paylaşımları hakkında Bakanlığımızca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Bugün okulda eğitim gören öğrencilerin aileleri ile birlikte Veli-Der Genel Başkanı Ömer Yılmaz, çocuk istismarını savunan okul müdürü nedeniyle yaşadıkları endişe hakkında açıklama yaptı. Veliler yatılı eğitim-öğretim de görülen okulda öğrencilerin can güvenliğinden endişe ediyor.

Ailelerin ve Veli-Der Başkanı Ömer Yılmaz'ın yaptığı açıklama şöyle oldu:

"ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİM HAKKINDA, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ"

6 yaşında bir çocuğa yıllardır yaşatılan bir karanlığın bir çocuğun yaşamını, umutlarını nasıl çalmış olduğunu öğrendiğimiz acı haberle birlikte sarsıldık. Günlerdir tüm çocuklarımız için duyduğumuz kaygı daha da derinleşmiştir. Yıllardır Öğrenci Veli Derneği olarak çocuklarımız için laik, kamusal, bilimsel eğitim mücadelesi veriyoruz. Laik, kamusal ,bilimsel eğitim kaybedildiğinde en çok kaybedenin çocuklarımız olduğunu ısrarla haykırıyoruz. Eğer ülkemizde laik, kamusal, bilimsel eğitim olsaydı 6 yaşındaki çocuğa, çocuklara bu karanlık yaşatılmayacaktı.

Tüm çocuklarımız için kaygılarımızın daha da arttığı günlerde çocuklarımızın laik, kamusal, bilimsel eğitim hakkı sorumluluğunu taşıyan Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünün paylaşımıyla bir kez daha sarsıldık.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi tarihimizin, memleketimizin en köklü eğitim kurumlarından biridir. Tüm çocuklarımızın eşit, nitelikli, kamusal eğitim hakkının timsali bir tarihe sahiptir. Eğitimde derinleşen eşitsizliğin her geçen gün arttığı günlerde varlığı kamusal eğitimin ekmek kadar, nefes kadar vazgeçilmez, yaşamsal olduğunun kanıtıdır. Bugün ve geçmişte Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ne, çocuklarının eğitim hakkına, okulun tarihine sahip çıkan bir veli geleneğine sahiptir. Bu gelenek, bu sahip çıkış çok değerlidir. Bu memleketin her yerindeki tüm çocukların laik, kamusal, bilimsel eğitim hakkı için tarihi önemdedir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi velileri ve öğrencileri yalnız değildir.

Sesiniz sesimizdir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünün paylaşımları, kurduğu cümleler sözün bittiği yerdir. Cağaloğlu velilerinin sesi sesimizdir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürü bir an önce görevden alınmalıdır.

OKULUN KAPISINA PANKART

Öte yandan okul müdürünün görevden alınmasını talep edenler tarafından okulun kapısına "İstismar savunandan müdür olmaz" yazılı pankart asıldı.

Öğrenciler çocuğa cinsel istismarı savunan okul müdürünün eline bırakıldı! 'Derhal görevden alınsın' - Resim : 1

Etiketler
Evlilik Hiranur Vakfı İsmailağa İsmailağa Cemaati