KYK burs sonuçları için geri sayım kısa süre içerisinde tamamlanacak ve kurumdan eğitim desteği alacak olan öğrenciler açıklanacak.

Belirli kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda ise burs alacak öğrencilerin duyurulmasının ardından isteyen öğrenciler kredi alabilecekler. Ancak burslar geri ödemesiz, krediler ise geri ödemeli olacak.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Kurumdan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de sonuçların Ekim ayının son günlerinde duyurulması bekleniyor. Eğer sonuçlar Ekim ayında açıklanırsa öğrenciler Kasım ya da Aralık ayında ilk ücretlerini alabilecekler. Sonuçların Kasım ayına kalması durumunda ise en erken Aralık ayında ilk destekler alınabilecek.

BURS ÜCRETİ AYLIK KAÇ TL?

2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak. Yani 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alacaklar. Kredi ve burs ücretlerindeki artışın da yine önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.