GERÇEK GÜNDEM - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in cuma günü Soçi'de gerçekleştirdiği zirveye damga vuran isimlerden biri de Çeçen lider Ramzan Kadirov oldu.

Zirveye katıldığını açıklayan Kadirov, Soçi'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile bir araya geldiğini söyledi.

Kadirov görüşmeyle ilgili açıklamasında, "Türkiye ile Çeçen Cumhuriyeti arasında çeşitli konularda yakın iş birliği kurmanın gerekliliği konusunda ortak bir görüşe vardığımız gayri resmi, zengin ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

Kadirov, Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesine değinerek, "Mevlüt Çavuşoğlu, bu gayri resmi görüşmenin ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve temasların kurulmasının başlangıcı olmasını umduğunu ifade etti. Çavuşoğlu ile anlaştım ve her iki tarafın da ortak girişimlerden yararlanacağını söyledim" diye konuştu.

Çavuşoğlu ve Fidan'la yaptığı görüşmelerin ardından Türkiye'ye davet edildiğini belirten Çeçen lider, "Elbette bu daveti kabul ettim" dedi.