Dua Lipa büyükelçi oldu!

3 Grammy ödülüne sahip 26 yaşındaki Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa, başkent Priştine'de gerçekleşen Sunny Hill Festivali'nde sahne almak üzere Kosova'ya gitmişti...

Dua Lipa büyükelçi oldu!

Dünyaca ünlü Kosovalı şarkıcı Dua Lipa'ya 'Kosova Fahri Büyükelçisi' unvanı verildi. Lipa, "Ülkemi tüm dünyada temsil edebilmek benim için bir onur ve ayrıcalık" ifadelerini kullandı.

3 Grammy ödülüne sahip 26 yaşındaki Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa, başkent Priştine'de gerçekleşen Sunny Hill Festivali'nde sahne almak üzere Kosova'ya gitti.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani cuma günü yaptığı açıklamada, "Bugün Dua Lipa'ya Kosova Cumhuriyeti Fahri Büyükelçisi unvanını verdim çünkü her adımıyla ülkemizi onurlandırmaya devam ediyor. Kosova Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşları adına yaptığı her şey için, sesimizi tüm dünyaya duyurduğu için ona teşekkür ettim" dedi.

Dua Lipa da Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Osmani'ye teşekkürlerini sunarak, "Ülkemi tüm dünyada temsil edebilmek, işlerimi ve çabalarımı küresel ölçekte sürdürüp iz bıraktığımızı ve fark yarattığımızı görmek için benim için bir onur ve ayrıcalık" ifadelerini kullandı.

Etiketler
Kosova