NATO zirvesinde restoran menüsünde 'Rus salatası' yer aldı

NATO zirvesini takip eden uluslararası yetkililer ve gazeteciler, restoran menüsünde "Rus salatası" ile karşılaşınca şaşkınlık yaşadı.

NATO zirvesinde restoran menüsünde 'Rus salatası' yer aldı

İspanya'nın başkenti Madrid'de NATO zirvesinin yapıldığı konferans binasındaki restoranda menüye "Rus salatası" konulması katılımcılar arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Reuters, zirveyi takip eden uluslararası yetkililer ve gazetecilerin, restoran menüsünde Rus salatası gördüğünde şaşkınlıklarını gizleyemediği ancak söz konusu ürünün saatler içinde tükendiğini duyurdu.

Menüde "Rus usulü patates salatası" olarak yer alan bezelye, patates, havuç ve mayonez karışımlı yiyeceklerin İspanyol restoran menülerinin en temel gıdalarından biri olduğu belirtiliyor. Gazeteci Iñaki López de İspanya basın kuruluşlarına verdiği demeçte, "NATO zirvesinde Rus salatası mı? Bu yemek seçimi beni biraz şaşırttı" dedi.

Habere göre, Madrid'in merkezindeki Barok Santa Cruz Sarayı'nda ağırlanan NATO dışişleri ve savunma bakanlarına ise "Ukrayna salatası" servis edildi. Netflix dizisi Chef's Table'dan tanınan İspanyol şef Jose Andres'in yemekte klasik tapa servis ettiği ancak "domatesli köfte" ekleyerek geleneksel yemeği "Ukrayna salatası" olarak yorumladığı belirtildi

Etiketler
NATO