Avrupa Birliği Komisyonu'ndan Rusya'ya yaptırım için acil toplantı kararı

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatı nedeniyle dünya ayakta. Avrupa Birliği Komisyonu Rusya'ya uygulanacak yaptırımları görüşecek.

Avrupa Birliği Komisyonu'ndan Rusya'ya yaptırım için acil toplantı kararı

Avrupa Birliği Komisyonu, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi sonrasında bu ülkeye uygulanması beklenen yeni yaptırım paketi konusunda acil toplantı yapacak.
Avrupa Birliği Komisyonu Rusya yaptırımları için acil toplanıyor.

Bloomberg HT'nin aktardığına göre; AB Komisyonu Sözcüsü Eric Mamer, bu akşam Brüksel'de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde Komisyon üyelerinin sabah acil toplantı yapacağını duyurdu.

Mamer, AB Komisyonu'nun akşamki Liderler Zirvesi'ne hazırlık yapacağını bildirdi.

AB'nin yürütme organı olan AB Komisyonu, yaptırımların içeriğini belirleyerek ve yarıntılı yaptırım paketini ele alavak.

AB Liderler Zirvesi'nde, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in hazırladıkları yaptırım paketini, liderlere sunacağı bildirilmişti.

Liderlerin, yaptırım paketinin içeriğini tartışması ve AB Konseyi'nin Rusya'yı hedef alacak bu tedbirleri kısa sürede kabul etmesi bekleniyor.

Öte yandan, AB Komisyonu Başkanı von der Leyen ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in bu sabah yapması planlanan görüşmenin de Rusya'nın askeri müdahalesi sonrasında ertelendiği bildirildi. Görüşmenin ne zaman yapılacağına dair bilgi verilmedi.

Etiketler
Avrupa Birliği Rusya Ukrayna