İngiltere'de patlama! Ölü ve yaralılar var

İngiltere'nin Liverpool kentinde yer alan bir hastanenin yakınında bulunan otomobilde bir patlama meydana geldi.

İngiltere'de patlama! Ölü ve yaralılar var

İngiltere’nin Liverpool kentinde kadın hastalıkları için hizmet veren Liverpool Women’s Hospital yakınlarında bulunan bir otomobilde patlama meydana geldi.

BBC'nin haberine göre, bölgeden sorumlu Meyseyside Polisi tarafından yapılan açıklamada, yerel saat ile 11.00 civarında meydana gelen olay nedeniyle hastanenin çevresine güvenlik kordonu oluşturulduğu ve çok sayıda yolun trafiğe kapatıldığı aktarıldı.

1 ÖLÜ 1 YARALI

Meydana gelen patlamada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı. Polis, yaralının hastanede tedavi altına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

Polis, acil servis ekiplerinin durumu değerlendirmeye devam ettiğini açıklarken, olayda ölen ya da yaralanan olup olmadığı hakkında bilgi vermedi.

Bölgeye bomba imha ekibi sevk edilirken, patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. Görgü tanıkları ise, patlama sesinin ardından aracın alevler içinde kaldığını bildirdi.

Liverpool Riverside Milletvekili Kim Johnson yaptığı açıklamada, olayın “çok endişe verici bir haber” olduğunu ifade ederek, insanları bölgeden uzak durmalarını istedi.

Etiketler
İngiltere Hastane Otomobil Patlama