Bob Dylan'a tecavüz suçlaması

Bir dönemin efsane isimlerinden Nobel Ödüllü şarkıcı Bob Dylan'ın başı cinsel taciz davasıyla dertte. Dylan'ın 1965 yılında kendisi 23 yaşındayken, 12 yaşında bir kıza uyuşturucu verip, tecavüz ettiği iddia edildi.

Bob Dylan'a tecavüz suçlaması

Nobel edebiyat ödüllü ünlü Amerikalı şarkıcı Bon Dylan, 1965 yılında yeni popülerleşmeye başladığı dönemde 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmekle suçlanıyor.

80 yaşındaki Dylan, hakkında dava açıldı. Dava dilekçesine göre 1965 yılının Nisan ve Mayıs aylarında Dylan o sırada 12 yaşında olan bir kızı alıkoydu, 6 hafta boyunca onu cinsel olarak taciz etti.

Mahkeme kayıtlarında JC diye anılan şikayetçi bugün 68 yaşında. Dava, ABD’nin New York eyaletinde geçerli olan ve çocuk kurbanların geçmişte uğradıkları saldırılara karşı korunmasını hedefleyen bir yasanın yürürlüğünün son gününde açıldı.

The Guardian’ın ulaştığı Manhattan Yüksek Mahkemesi belgelerine göre, Dylan’ın “cinsel istimara karşı çıkmaması için ismi J.C olarak açıklanan kişiye uyuşturucu ve alkol verdiği, ayrıca fiziksel şiddet tehdidinde bulunduğu” belirtildi.

İddialara göre, Dylan, J.C’ye 6 hafta boyunca defalarca cinsel istismarda bulundu. Şimdi 68 yaşında olan JC’nin ifadelerine göre o dönem 23 veya 24 yaşında olan Dylan, “müzisyen statüsünü kullanarak onun güvenini kazanmaya ve cinsel istismarda bulunmak için hayatının kontrolünü eline almaya” çalıştı.

Dylan’ın sözcüsü PageSix’e yaptığı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, iddialara karşı savaşacaklarını açıkladı.

Etiketler
Nobel Taciz Tecavüz Uyuşturucu