Ön sevişme nedir sorusu internet ortamında sıklıkla cevabı aranan sorulardan bir tanesidir.

Cinsel ilişkiye girmeden önce ilişkinin daha kolay gerçekleşmesi açısından ve seks esnasında birleşimin daha rahat olması açısından ön sevişme nedir sorusunun cevabını bilmek oldukça önemlidir.

Özellikle ilk defa cinsel birliktelik yaşayacak olanlar için ön sevişmenin önemi oldukça büyüktür. Bizde bu nedenlerden dolayı ön sevişme nedir, ön sevişme nasıl gereçkleşir sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Ön sevişme nedir?

Ön sevişme cinsel birliktelik öncesinde hem bedeninizi hem de ruhunuzu cinsel birlikteliğe hazırlamaktır. Ön sevişmenin uzun tutulması, özellikle ilk defa cinsel birliktelik yaşayacaklar için oldukça önemlidir. Cinsel birliktelik öncesinde çiftler aceleci davranmazlarsa, birbirlerini keşfetmeye ve dokunmaya zaman ayırırlarsa cinsel birliktelik hem daha keyifli hem de daha rahat gerçekleşecektir.

Peki, ön sevişme nasıl yapılır?

Ön sevişmeyi gerçekleştirmek için birkaç adıma uymak gerekir. Ön sevişmede uygulanması gereken adımları bilmiyorsanız eğer sizin için açıklamış olduğumuz ön sevişme adımlarını sırasıyla takip edebilirsiniz.

1.Birbirinize dokunmayla başlayın

Ön sevişmeye birbirinize dokunarak başlayabilirsiniz. Böylelikle hem partnerinizin sıcaklığını hissedecek hem de birbirinizin erojen bölgelerini keşfetmiş olacaksınız. Birbirinize dokunmaya parmak uçlarınızla ve avuç içlerinizle dokunarak başlayabilirsiniz.

2. Adım öpüşme

Ön sevişme sırasında öpüşmek oldukça önemlidir. Öpüşürken bir takım ipuçlarına dikkat etmelisiniz. Doğru şekilde öpüştüğünüz takdirde cinsel birlikteliğiniz daha güzel ve keyifli bir şekilde gerçekleşecektir.

Ancak ön sevişmede öpüşme tekniklerine de dikkat etmek gerekir. Ateşli bir öpücük cinsel birlikteliğinizi daha baştan çıkartıcı bir hale getirecektir.

Öpüşme tekniklerini bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz haber linkine tıklayarak yardım alabilirsiniz.

3. adım masaj

Ön sevişmeyi en iyi hale getiren yöntemlerden birisi de hiç kuşkusuz masaj tekniğidir. Partnerinize masaj yaparak yorgunluğunu alabilir, aynı zamanda da ona sıcaklığınızı hissettirerek cinsel birlikteliğe hazır hale getirebilirsiniz.

4. adım yarı çıplak durmak

Ön sevişme sırasında tamamen çıplak olmak yerine yarı çıplak olmayı tercih etmelisiniz. Seksi iç çamaşırlarınızı veya seksi kıyafetlerinizi giyerek ön sevişmenin daha ateşli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

5. adım koku

Ön sevişmenin en önemli kurallarından biriside iki tarafında kokusudur. Cinsel birliktelik öncesi vücut temizliğine önem vermeniz gerekir. Aksi taktirde en ufak bir ter kokusu bile cinsel birliktelik öncesi partnerinizin sizden uzaklaşmasına neden olabilir.

6. adım erotik filmler

Erotik filmlerde ön sevişmenin olmazsa olmaz adımları arasında yer almaktadır. Kadınlar da erkekler gibi erotik film izlemekten hoşlanır. Birlikte seks içerikli bir film izlemek, daha birbirinize dokunmadan sevişmeye hazır hale gelmenizi sağlayabilir.