Açıklama geldi: Instagram'daki bağlantı sorununun sebebi ne?

Instagram'da yaşanan soruna ilişkin, yerel ve yabancı yetkililerden açıklama geldi.

Açıklama geldi: Instagram'daki bağlantı sorununun sebebi ne?

Meta şirketine bağlı, dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram'a giriş yapan bazı kullanıcılar, "Akış yenilenemedi" hatasıyla karşı karşıya kaldı. Akışlarında yeni gönderileri göremeyen kullanıcıların yanı sıra profil sayfasına giriş yapamayan kullanıcıların olduğu da görüldü. Öte yandan bazı kullanıcılar ise Instagram'ın kendilerini direkt olarak uygulamadan attığını belirtti.

Downdetector'un aktardığı verilere göre, kullanıcı raporları da Instagram'da problemlerin olduğunu işaret ediyor.

İşte rapor edilen kesintiler:

Açıklama geldi: Instagram'daki bağlantı sorununun sebebi ne? - Resim : 1

BAKAN YARDIMCISI AÇIKLADI

Instagram'daki erişim sorunuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Sayan paylaşımında "Instagram servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" dedi.

RESMİ DUYURU YAPILDI

Meta sözcüsü Devi Narasimhan The Verge'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bazı kullanıcıların Instagram'a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Öte yandan Instagram'ın Twitter hesabından da resmi bir açıklama geldi. Açıklamada "Bazı kişilerin Instagram'a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. Rahatsızlık için özür dileriz ve sıkı durun!" ifadeleri yer aldı.

Etiketler
Instagram