Edremit'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Cumhuriyet’in ilanının 97. yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde de törenlerle kutlandı.

Edremit'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Cumhuriyet’in ilanının 97. yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde de törenlerle kutlandı. Pandemi kurallarına uygun olarak yapılan tören ilçe protokolünün katılımı ile Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törene Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 19.Motorlu Piyade Tugay Komutanı Vekili Kurmay Albay Aziz Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen İsmail Uysal, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ve öğrencilerin 29 Ekim konulu şiirlerini okumasıyla son buldu.

Etiketler
29 Ekim 2020 Edremit