İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Başkan İmamoğlu, "İstanbul’a, tüm tarihi brikimi ve maneviyatını koruyarak, milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum." dedi.

Anıtkabir ziyaretinin yanı sıra, Başkan İmamoğlu ve beraberindekiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi'ni de ziyaret etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ankara programında, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve İstanbul'un CHP'li ilçe belediye başkanları ve İBB Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Atamızın açtığı yolda durmadan daha ileriye yürüyerek, ülkemize adil ve şeffaf bir hizmet vereceğimize ant içtik." dedi.

Başkan Akpolat'a Ankara Ziyaretinde Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Av. Esra Yenidünya,İnan Güney,Selcuk Sariyar eşlik etti .Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ata'nın mozolesine çelenk bıraktı.

Başkan İmamoğlu, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Atatürk'ün defterini imzaladı.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Cumhur Haber İnternet Sitesine açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat,"İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, İlçe Belediye Başkanlarımız ve İBB Meclis Üyelerimiz ile birlikte Anıtkabir’de, Atamızın huzurundayız. Atamızın açtığı yolda durmadan daha ileriye yürüyerek, ülkemize adil ve şeffaf bir hizmet vereceğimize ant içtik." diye konuştu.