Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Ekrem Yüce’nin Çaykur Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmesi etik değildir.

Çaykur’un Yönetim Kurulu üyeliği , kişilerin boş zamanlarında yapacağı bir iş değildir.

Çaykur kimsenin çiftliği değildir .  Çaykur’un 2020 yılı faaliyet raporlarına göre Personel harcamaları % 7 oranında artarken Çaykur’un Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin masrafı % 24 artmıştır.

Aşırı derecede Finans yükü altında bulunan ve rekor zararlar eden Çaykur’un , boş zamanlarında çalışacak ve katkısı olmayacak kişilere para vermeye hakkı yoktur.

Sakarya gibi Nüfusu 1 Milyonun üstünde olan bir ilin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan Ekrem Yüce hangi zamanını ayıracak da Çaykur’a katkı sunacak.

Ayrıca Çaykur’a ayıracağı her zaman Sakarya’ya ayıracağı zamandan çalınan zaman olacaktır.

Bu etik bir durum değildir. Bu durum aynı zamanda hem çay üreticilerine hem de Sakaryalılara saygısızlıktır.

Bu çağrımızı daha önce de yapmıştık, şimdi bir kez daha sesleniyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, hemen Çaykur Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa et.

Yoksa Çaykur’un gizli genel Müdürü Ekrem Yüce’midir ?

Ekrem Yüce, Çaykur için en büyük tehlike olan Varlık Fonu’nun Çaykur’daki temsilcisi midir? Çaykur’un Varlık Fonuna devrinden sonra  yaşamıs olduğu aşırı zarar ve banka kredileri batağına sokulması projesinin uygulayıcısı mıdır ?

Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesindeki geliri yeterli değil midir ki , ayrıca Çaykur Yönetim kurulu üyeliğinden gelir elde etmeye ihtiyacı vardır…

Son söz ; Çaykur’un sermayesi bir an önce artırılmalı, Çaykur Varlık Fonu’ndan çıkarılmalı , Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Çaykur Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmeli ve ÇAY’da Taban Fiyat Uygulamasına geçilmeli kota ve kontenjan kaldırılmalıdır.