Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçı değerlendirdi.

Fatih Terim "Özellikle ilk yarı herhangi bir pozisyon vermedik. Birkaç pozisyonda gole çok yaklaştık. Belhanda geçen seneki gibi olsa devreye çok rahat önde girebilirdik. Trabzon'da Trabzonspor ile oynamak çok kolay değil. Çok istememize rağmen kazanamadık, 2 puan kaybettik.

Her sezonun şöyle kırılma noktası vardır. İkinci yarı kırılma noktası olacaktır. Bu oyunun karşılığı kazanma olabilirdi. 1-1'ken pozisyon verdik. Orada geri de düşebilirdik. Onun dışında rakip alanda baskı yapan yüzde 80 isabetle oynadık. Orada mecbur kaldık. Sonuç oyunu.

Kutunun içinde birilerinin vurması lazım. Oyuncuların skora başkaldırılarını, isyan etmelerini, alıştığımız bir Galatasaray'ı görmek beni mutlu etti. Ümit ediyorum ki bu, oyunumuzla ilgili kırılma noktası olur. Oyuncularımın mağlubiyete olan reaksiyonlarından memnunum, skordan değil" ifadelerini kullandı.

Terim, bazı oyuncuların formsuz olduğu şeklindeki yorumlar için ise “Feghouli için normal karşlıyorum. Bir sezon yıpranmış bir Feghouli, Afrika Şampiyonası'na gitmiş. Çok fazla izin verememişiz.

Ocak ayına kadar fazla bir şey bekleyemem. Lemina çıkmasını istemediğim oyunculardan biriydi ama birkaç ay takımdan ayrı kalabileceği bir durumu 1 haftaya indirebilirsiniz. Benden geldi şimdi özür diledi, dilemesine de gerek yoktu” dedi.