Umut Şenol, CHP Şişli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu

İBB Meclis Üyesi Umut Şenol, CHP'den Şişli Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu.

Umut Şenol, CHP Şişli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi partilerin belediye başkanlıkları için aday adaylarının isimleri de şekilleniyor.

Son yerel seçimlerde Şişli'den Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi olan Umut Şenol, Şişli Belediye Başkanlığına adaylık için başvurusunu yaptı.

BJK yönetim Kurulu üyesi Şenol, CHP Şişli İlçe Başkanlığı'na gelerek, adaylık başvurusunu ilçe yönetimine teslim etti.

Şenol, CHP'nin 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimleri için Şişli Belediye Başkanı aday adayı oldu.

CHP'nin yönetiminde olan Şişli Belediyesi'nin mevcut Başkanı Muammer Keskin de aday adayı olduğunu açıklamıştı.

Umut Şenol, aday adaylığı başvurusu sonrası, CHP Şişli İlçe Başkanı Tamer Özcanlı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Umut Şenol, CHP Şişli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu - Resim : 1

Umut Şenol, CHP Şişli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu - Resim : 2

Umut Şenol, CHP Şişli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu - Resim : 3

UMUT ŞENOL KİMDİR?

Umut Şenol 1978 yılında Sakarya’da doğdu. Balıkesir’in Bigadiç İlçesi Cumhuriyet İlkokulu’nda başladığı eğitimini Balıkesir Mehmetçik İlkokulu’nda tamamladı. Orta öğretimini 1996 yılında Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra aynı yıl ÖYS’de Balıkesir Merkez Birincisi ve Türkiye 36.sı olarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans öğrenimine başladı.

Okul sonrası iş yaşamına finansal danışmanlık ve denetim şirketi olan PWC’nin denetim departmanında başladı. Buradaki görevi süresince birçok sektör ile ilgili bilgi birikimi edindi. Daha sonra sırasıyla; Alüminyum Kanada Ambalaj şirketinde 2 buçuk yıl finansal kontrolörlük, Levis’da Türkiye Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgesinin Bütçe ve Planlama Müdürlüğü, 2 yıl süreyle İlaç Shering Plough’da Planlama ve Kontrol Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 1 Şubat 2010 tarihinden Mart 2012 tarihine kadar Tchibo GmbH’nin Türkiye ve Rusya Finans ve Servis Direktörü olarak görev yaptı. Mart 2012- Mart 2014 arası Clear Channel’in Türkiye ofisinin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014-2016 yıllarında Boyner Holding’in Hopi projesinde kurucu ekipte CFO’luk görevini yaptı. 2016 yılında eski çalıştığı Clear Channel açık hava reklam şirketini satın aldı ve halen kendi şirketlerini yönetiyor.

2013 Temmuz-2014 Temmuz arası Harvard Business School’da master derecesinde statü sağlayan Profesyonel Liderlik eğitimi aldı. 2009 yılı Mayıs ayında bir ilaç firmasında finans direktörü olan eşi Burcu Hanım ile yaşamını birleştiren Umut Şenol, iki çocuk babasıdır. 2007 yılından bu yana Beşiktaş Kongre Üyesi olan Umut Şenol, 2013-2019 yılları arasında BJK Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra 2019 yılından bu yana BJK Yönetim Kurulu’nda yer alıyor. 2010 yılı Ocak ayında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2022 Mayıs ayına kadar Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Vakfı YK üyesi olan Umut Şenol, vakıfta halen saymanlık görevini yürütüyor. 2023 yılında Boğaziçi Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyeliğine seçildi. İyi derecede İngilizce biliyor. 2007 yılından bu yana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) belgesine sahiptir.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Umut Şenol CHP Şişli 2024 Yerel Seçimleri