Özgür Özel, Mersin Kongresi'nde konuştu: 'Bu örgüt beni yetkilendirirse, bu takımı şampiyon yaparım'

CHP Mersin İl Kongresi'nde konuşan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Genel Başkanlık adaylığı için "Bu örgüt bana inanır, yetkilendirirse bu takımın başına geçerim, bu takımı da şampiyon yaparım" dedi.

Özgür Özel, Mersin Kongresi'nde konuştu: 'Bu örgüt beni yetkilendirirse, bu takımı şampiyon yaparım'

CHP Mersin İl Kongresi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Kongrede CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer, Hasan Ufuk Çakır da birer konuşma yaptı.

"BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPARIM"

Kongrede konuşan CHP Grup Başkanı Özel, CHP'nin baba ocağı olduğunu belirterek, "CHP içindeki tartışmaları, 'acaba bir ayrılık, geçmişteki kötü örnekler gibi farklı partileşme süreçleri gibi kavga olur mu, ayrı düşme olur mu?' diyenlere şunu söylüyoruz; biz bu babaevinin evlatlarıyız, çorbayı kaynatanlarız, bacayı tüttürenleriz. Bu evin tapusu bir kişiye aittir. O ne Kemal Bey'dir ne Özgür Özel'dir. Ne İnönü'ydü ne Ecevit'tir. Bu evin tapusu bir kişiye aittir o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür" dedi.

Özgür Özel, "Bu örgüt bana inanır, yetkilendirirse bu takımın başına geçerim, bu takımı da şampiyon yaparım, söz veriyorum. Eğer yetki verilmezse partinin evladıyım, başarısı için emek vermeye devam ederim" ifadesini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NA AKTARDIM"

Özel, süreç içerisinde partilerinin yenilenmesi ve güçlenmesi için gayret gösterdiğini vurgulayarak, bu sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğini hem yetkili organlara hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na doğrudan aktardığını söyledi.

Etiketler
CHP Özgür Özel