Mustafa Yeneroğlu: Ölümle tehdit edilene özür dilemek düşüyor

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa eden BİM CEO'su Galip Aykaç ile ilgili mesaj paylaşan DEVA Partili Yeneroğlu, "Birkaç gün gecikse terörist ilan edilecek" dedi.

Mustafa Yeneroğlu: Ölümle tehdit edilene özür dilemek düşüyor

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, BİM Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç'ın Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etmesini değerlendirdi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan mesaj paylaşan Yeneroğlu, "Ölümle tehdit eden, iktidar ortağının ortağı olunca; tehdit edilene özür dilemek düşüyor. Birkaç gün gecikse terörist ilan edilecek" dedi.

NE OLMUŞTU?

Ekonomi yönetimince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarları doğrultusunda alınan, ancak uzmanlar tarafından altı doldurulamayan kararlar nedeniyle hayat pahalılığı her geçen gün artarken, iktidar ortakları hedefe zincir marketleri koydu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğine de inanıyoruz. Milletimizin sırtına zam kamburu yerleştirmek isteyenler her yerde bizi karşılarında bulacaktır" şeklindeki sözleriyle başlayan gerilim, Erdoğan'ın açıklamasının ardından tırmandı:

"(...) Medya yatıyor, kalkıyor belli isimleri ekrana çıkararak market de market yaptıkları iş bu. Marketlerle ilgili gerek zincir gerek diğer marketlerle alakalı fiyatlar böyle. Kabine'de arkadaşlarıma söyledim. Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere kontrolleri sıkılaştıracağız."

BİM CEO'su Galip Aykaç'ın 'üç harfliler' denilerek yürütülen tartışmaya tepkisi ise sert oldu:

"FETÖ örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altını çizerek söylenen üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde bir art niyet vardır. Bir algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir."

Aykaç, bu ifadelerin ardından Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı görevinden istifa etti.