Kılıçdaroğlu'ndan ÖTV tepkisi: "Ciddiye alınacak tarafları olmadığını ispatladılar ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz

CHP lider Kılıçdaroğlu, ÖTV düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan ÖTV tepkisi: "Ciddiye alınacak tarafları olmadığını ispatladılar ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla binek otolar için oranlara esas özel tüketim vergisi (ÖTV) matrahlarında değişikliğe gidildi.

BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Kararla, motor silindir hacmi 1600 CC altındaki araçlarda matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi. Matrah üst limiti ise 200 bin liradan 280 bin liraya çıkarıldı.

ÖTV düzenlemesi, vatandaşın içine girdiği indirim beklentisini karşılamadı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEPKİ: ARAÇLARDA ÖTV KONUSUNDA CİDDİYE ALINACAK Bİ TARAFLARI OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA İSPATLADILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce araçlarda ÖTV indirimi yapacaklarına dair sözlerini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu 12 Ağustos’ta “Sevgili halkım, bunların Saraydan atanma bakanı “biz ÖTV’yi artıracaktık, Kılıçdaroğlu konuştu” demiş. Söz verdim, seçimden sonra ÖTV indirilecek. İkinci el fiyatına yeni araba alacaksınız. Bunların atanmışlarına gelince, her şeyleri skandal, ciddiye alınacak bir tarafları yok” açıklamasında bulunmuştu.

Yeni düzenlemeye dair de açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Kemal Kılıçdaroğlu ÖTV