Hedefinde yine Kılıçdaroğlu var: Erdoğan'dan 'güneye harekat' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuştu. Harekat mesajı veren Erdoğan, "Güney sınırları boyunca 30 km'lik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız" dedi.

Hedefinde yine Kılıçdaroğlu var: Erdoğan'dan 'güneye harekat' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abide Kavşağı'nda düzenlenen Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, sınırda askeri harekat mesajı verdi. Erdoğan, “Güney sınırları boyunca 30 km'lik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bu kararlılıktan döndüremeyecek" dedi.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Konuşmasının devamında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan şunları söyledi:

"Mülteci kardeşlerimize gönlümüzü açtık, hiçbir zaman mazlumun kimliğine bakmadık. Şimdi dört şey söylüyorum, ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi açmak. Biz ensarı da muhaciri de biliriz. Bundan tavizimiz yok. Bay Kemal bilmeyebilir ama biz biliriz. O ne ensardan ne muhacirden anlar. Benim peygamberim muhacirdi değil mi? Şimdi de onun ümmeti olarak muhacirleri biliriz. Suriye'deki Kürt de Arap da Türkmen de bizim kardeşimiz."

Kaynak: AA

Etiketler
Recep Tayyip Erdoğan CHP Kemal Kılıçdaroğlu