Erdoğan'ın 'seçim' tedirginliği; Konuşmasında Altılı Masa aşağı, Altılı Masa yukarı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda "Kuruluştan Bugüne Hep Birlikte 2023'e" programında konuştu. Erdoğan, konuşmasının tamamında muhalefeti hedef aldı.

Erdoğan'ın 'seçim' tedirginliği; Konuşmasında Altılı Masa aşağı, Altılı Masa yukarı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda "Kuruluştan Bugüne Hep Birlikte 2023'e" programında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasının gündemini yalnızca 6'lı Masa oluşturdu. Erdoğan, konuşması boyunca yalnız muhalefete öfkesini yöneltirken "Bu baronlar var ya, bu baronlar IMF ile ortak çalışanlardır. Hani para getirdi filan diyorlar ya. İşte paraları buradan getiriyorlar. Bu söyledikleri isimlerden bir tanesi önemlidir, Paşinyan'ın danışmanı. Ermenistan şu anda battı, şu anda gidiyor. Bunlar Ermenistan'ı kurtardılar mı? Türkiye'de bu millet AK Parti'den iradeyi alıp da size vereceğinizi mi düşünüyorsunuz. Allah'ın izniyle vermez" dedi.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

Yıllardır gururu örselenen, horlanan bu asil milletin evlatları inancın ve azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını herkese gösteriyor. Birileri ne yaparsa yapsın, tarihi, değerleri, inancı ve kültürüyle barışık TEKNOFEST gençliği Allah'ın izniyle gümbür gümbür geliyor. Sizlerin şahsında Samsun halkına, ülkemizin en büyük teknoloji şölenine başarılı ev sahiplikleri için tekrar teşekkür ediyorum. Türkiye teknolojiyi kullanan, tüketen değil; aynı zamanda tasarlayan, genişleten, üreten ve ihraç eden güce dönüşüyor.

Savunma sanayi başta olmak üzere pekçok alanda ülkemizin yakaladığı başarıyı, dost düşman herkes kabul ediyor; hatta gıptayla takip ediyor. Deneyap teknoloji atölyelerimizle sayıları 1245'e ulaşan araştırma geliştirme merkezlerimizle, tasarım merkezlerimizle, 59 ile kazadırdığımız 92 teknoparkımızla her alanda varlığımızı hissediyoruz. Muhalefetin ne dünyanın ne de teknoloji alanında geldiği seviyeden habersiz olduğunu görüyoruz.

Vizyon toplantılarına gelmeyi tenezzül etmeyen teknoloji komiserinin konuşması, millet teknoloji görsün diye pazarlamak cahillik alametidir, komiktir. Anlaşılan CHP'nin başındaki zâta zevahiri kurtarmak adına TEKNOFEST'e yaptığı kısa süreli ziyaret yeterli olmamış. Buradan kendisine yanında ithal danışmanlarını alarak Türkiye'de organize sanayi bölgeleri, ARGE merkezlerini, en azından Togg'un üretim üssünü ziyaret etmesini tavsiye ediyorum.

Bu zavallı ülkesini ne sanıyor! Bu ülkede nelerin olduğundan haberi yok. Önce Togg'u ziyaret etmek istediğini yönetim kurulu başkanına söylüyor. Yönetim kurulu başkanı da Bay Kemal'in Togg'u ziyaret etmek istediğini söylediğinde ben de kendisine 'Fakat Sanayi ve Teknoloji Bakanı'nı yanına alacaksın' dedim. O da kendisine söyleyince 'Bakan gelirse o zaman gelmem' demiş. Danışıklı dövüşten yana. Togg'un birinci derecede sorumlusu Sanayi ve Teknoloji Bakanıdır. Bu devletin yatırımıdır, 5 tane babayiğidi bir araya getirmek suretiyle Togg'u kurduk. Samimi isen buyur, yanındaki ithal danışmanları al, bunlar da gelsin.

Bakalım o ithale elemanların ne kadar beyinleri çalışıyor, gelsin onları görsün. Bunlar bu ülkeyi ne sanıyorlar? Hadi git Baykar'a, al o ithal elemanları yanına. Git Baykar'a, görsünler. Bak bakalım İHA, SİHA, Akıncılar'a. Şimdi de yenisi geliyor. Kızılelma'yı görsünler. Allah nasip ederse, 1 ay içinde Kızılelma da havalanırsa olay farklı bir yöne gitmiş olacak. Bu bir aşağılık kompleksidir. Kendini tanımıyor, bilmiyor, kendini bilmeyen, tanımayan, dünyaya kendini tanıtabilir mi? Tanıtamaz. İngiltere'ye gitmiş, para alıp gelecekmiş.

Sen hangi noktadasın, hangi parayı nasıl alacaksın? Bunları dünyada neyi nasıl yöneteceklerinden de haberi yok. Şu anda hiçbir temsil, yetkin olmadığı halde, daha önce İngiltere'deki lobilere gidip gelmeyi, oralarla görüşmeyi bu denli eleştiren sen şimdi ne oldu da Londra piyasalarında dolaşıyorsun. Benim milletim bu tür sağa sola savrulan bir muhalefete 20 yıldır nasıl yol vermediyse inanıyorum ki, bundan sonra da yol vermeyecektir. Gelsin Samsun'a, burada teknoloji üreten tesisleri görsün, kendisini güncellesin.

"ATATÜRK'ÜN HATRINA BİNAEN CHP'YE OY VEREN VATANDAŞLARIMIZA YAZIK EDECEKTİR"

Belki o zaman arkası karanlık, sicili bozuk, ithal danışmanlardan medet ummak yerine bu toprakların yetiştirdiği değerlerden ilham alır. Diğer türlü Atatürk'ün hatırasına binaen CHP'ye oy veren vatandaşlarımıza yazık edecektir yazık. Elbette aziz milletimiz sandık önüne konulduğunda tüm bunların hesabını yapacak, kimin teknoloji özürlü kimin de teknoloji gurusu olduğunu Bay Kemal ve yurt dışındaki vasilerine gösterecektir.

Millete hesap verme günü gelene kadar Samsun ve kardeşlerimize olan şükran borcumuzu yeni halkalar ekleyerek ödemeyi sürdüreceğiz. Bugün de Samsun'a toplam yatırım bedeli 5 milyar 880 milyon lirayı geçen pek çok eser kazandırdık.

"IMF'nin başındaki adamla oturduk konuşuyoruz. Maliye Bakanı 6'lı masanın etrafındaki zat. Dedim ki; sizin bize siyasette yön verme hakkınız yok. Alacağınız neyse alıyorsunuz. Siz siyaseten Türkiye'yi yönetme hakkına sahip değilsiniz. Türkiye'yi yöneten benim, dedim.

Otel lobilerinde IMF'nin gönderdiği kişilerle gizli toplantılar yaptılar. Bu baronlar var ya bu baronlar IMF ile çalışanlarla ortaktır. Para getirdik diyorlar ya, para buradan geliyor işte.

Bu söyledikleri isimlerden bir tanesi önemlidir, Paşinyan'ın danışmanı. Ermenistan şu anda battı, şu anda gidiyor. Bunlar Ermenistan'ı kurtardılar mı? Türkiye'de bu millet AK Parti'den iradeyi alıp da size vereceğinizi mi düşünüyorsunuz. Allah'ın izniyle vermez. Bugün Samsun'daki Cumhuriyet Meydanı neyin ne olduğunu gösterdi. Geçen hafta Şanlıurfa'da meydan her şeyi gösterdi. Gaziantep'de gösterdi. Önümüzdeki hafta Mardin de gösterdi.

Ben milletimin şu andaki nabzını okuyorum. Her gittiğimiz yerde de gümbür gümbür herkes 2023'e hazırlanıyor. Yeter ki ana kademe, kadın kollarımız, gençlik kollarımız bu işlerde taviz vermesin. Hem kendine, hem sokağa güvenecek, kapı kapı dolaşmak suretiyle inşallah 2023'e hazırlanacak. CHP ve masadaki yancıların birlikteliği kendileri hiçbir şey yapmadan her şeyi bir yerlere havale ederek ülkenin ve devletin imkanlarını bölüşme üzerine kurulu bir paravan şirket gibidir. Hepsi sana şunu, sana bunu filan vermek suretiyle. Bazı şeyleri nasıl söyleyecekleri bilemiyorlar.

"MASANIN DIŞINDA KALANLARIN DURUMU NE OLACAK?"

Bazen diyorlar ki, başbakanlık verecek, başkan yardımcılığı verecek. Şaşırdılar ya. Onun ötesinde birinci başkan yardımcılığını, ikinciyi, üçüncüyü kime verecek? Yarın bir de onların kavgası başlar. Masanın altında, dışında kalan var. Onların durumu ne olacak. Bizim Cumhur İttifakı olarak öyle bir derdimiz yok. Bunların yağma ittifakı gençlerimiz başta olmak üzere milletimize güven vermez. parayı vampir gibi kanımızı emmeyi bekleyen tefecilerden, karanlık küresel ağlardan, terör örgütlerinin insafından, kalkınmayı yaptıklarımızı yıkarak sağlamaktan sürekli her şeyi başkalarından bekleyen, hani derler ya celladına aşık maktul psikolojisiyle hareket eden böyle bir kafanın hangi tarafını ciddiye alarak tartışabiliriz ki.

İşin doğrusu üzüldük. Halbuki biz programda, vizyonda yarışacağımızı umut etmek isterdik. Bir kez daha hüsrana uğradık. Anlaşılan o ki, bu seçimde kendimizle, kendi yaptıklarımızla, kendi programımızla yarışacağız. Her seçim öncesinde terör örgütleriyle, uluslararası kuruluş, medyası, tetikçi kalemleriyle, sosyal medyasıyla, sokak dedikodularıyla AK Parti aleyhine linç kampanyaları yapılmıştır. Bu seçimde daha fazlasıyla karşılaşacağımızı görüyoruz. Biz bugüne kadar milletimizin gücünün üstünde bir güç tanımadık, tanımıyoruz. Kimin ne yaptığına bakmadan, kendi işimize dört elle sarılacağız.

Bize gurur, kibir yakışmaz. Seçime sahada hazırlanılır, sandıkta sahip çıkılır, milli iradenin tezahürüyle de zafer kazanılır. Muhalefetin yalan ve iftiralarına en etkili cevap sahada verdiğimiz cevaptır. Gelecekle ilgili umutları besleyecek en güzel mesajlar sahada verilen mesajlardır. Halen yaşadığımız sıkıntıları, sebepleri ve çözüm yollarını izah ederek seçime hazırlanacağız. Buradaki kızımız Çanakkale Köprüsü'nün inşasında görev almış. Bu akşam o da aramızdaydı. Nereden nereye? Kimlerin ellerinde evelallah Türkiye yükseliyor. George'nin, Hans'ın ellerinde değil, Ayşe'nin, Fatma'nın ellerinde yükseliyor.

"BİR SÜRE SONRA DAĞILMASI KAÇINILMAZDIR"

CHP ve yoldaşlarının siyasetinde millet yoktur. Milletin beklentileri yoktur. Milletin sıkıntılarına çözüm getirme yoktur. Bu yapı Türkiye'nin güçlenmesinin önüne geçmek için kurulmuş süni bir ittifaktır. Daha kendi meselelerini çözemeyen bu acizler topluluğunun ülke ve milletin meselelerine çözüm üretmesi ham bir hayalden ibarettir. Önüne çıkan her zorlukta gevşemesi ve bir süre sonra dağılması kaçınılmazdır. Seçime kadar gidebilirler mi bilmiyoruz ama seçimden sonra çoğunun siyaseten tasfiye olacakları kesindir.

AK Parti ve Cumhur İttifakı bu kutlu davanın bayrağını gençlerimize devrederek Türkiye'nin inşasına devam edecek. Her bir dava arkadaşımızın katkı, destek ve hayır duasına ihtiyacımız var. Partimize emek ve omuz vermiş, ter dökmüş tüm dava arkadaşlarımızla irtibatımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Hiç kimseyi gücendirmeden, varsa kırık kalpleri tamir ederek saflarımızı güçlendirmeye çalışacağız. Her zaman ifade ettiğim gibi kaybedecek tek bir arkadaşımız, tek bir seçmenimiz dahi yoktur. Yüreğinde millet ve memleket sevdası olan herkes bizim öz kardeşimizdir."

Etiketler
Şehit Altılı masa Recep Tayyip Erdoğan Muhalefet Ömer Halisdemir