Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddialarına Erdoğan'dan yanıt: Yarını işaret etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde yaptığı açıklamalarda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddialarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddialarına Erdoğan'dan yanıt: Yarını işaret etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı uyuşturucu açıklamalarına yanıt veren Erdoğan, yarınki grup toplantısını işare ederek; ''Kılıçdaroğlu'nun dün attığı bu iftiraya değinmek zorunda kalıyorum. Bu ne vizdansızlıktır. Yarın bu konuşmamı çok daha farklı şekilde yapacağım. Haramı ve helali gayet iyi bilen iktidarı lekeleyemezsin. Onu sen aynaya bak, kendinde ara'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

''FETÖ'den PKK'ya kadar terör örgütlerinin hedefi olan emniyet teşkilatı sadece devlete ve millete hizmet edecek yapıya kavuştu.

Polis eğitim sistemimizi yeniden inşa ettikten sonra suçla mücadelede gelinen nokta doğru yolda olduğumuzu gösterdi.

CHP Genel Başkanını'nın güvenlik güçlerimize attığı iftirayı cevaplamak mecburiyetinde kalıyorum. Emniyete bu tür iftirada, hakarette bulunamazsın.

Cari açığımızın uyuşturucu kaynaklarından temin edilen gelirle kapatıldığını söyleyen zavallılara bir sözüm var. Bunu yarın söyleyeceğim. Bizim iktidarımızın uyuşturucu ile mücadele etmekten başka herhangi bir durumumuz yoktur. Biz haramı ve helali iyi biliriz. Haram size kalsın.

"ONU SEN AYNAYA BAK, KENDİNDE ARA"

Kılıçdaroğlu'nun dün attığı bu iftiraya değinmek zorunda kalıyorum. Uyuşturucuya karşı mücadeleyi veren teşkilatımıza bu tür iftira ve hakarette bulunamazsınız. Böyle bir teşkilatı siz nasıl olur da Türkiye cari açığını uyuşturucu satmakla kapatıyor dersiniz. Bu ne insafsızlıktır. Bu ne vizdansızlıktır. Yarın bu konuşmamı çok daha farklı şekilde yapacağım. Haramı ve helali gayet iyi bilen iktidarı lekeleyemezsin. Onu sen aynaya bak kendinde ara.

"UYUŞTURUCU SATICILARINA GÖZ AÇTIRMIYORUZ"

Uyuşturucu ile mücadelede dünyaya örnek bir başarıya sahibiz. Satıcılara göz açtırmıyoruz. Cezaevindeki mahpusların üçte birinden fazlası bu suçtan dolayı demir parmaklıkların arkasında.

Dijital terör devletimizin güvenliğini hedef alıyor. Sosyal medya mecralarında yalan ve iftiralarla her gün binlerce kişi linç ediliyor, milyonların hayatı kararıyor. FETÖ ve PKK sosyal medyayı kullanarak algı oluşturuyor. Kızılay'da bomba patlatmakla yalanı bir silah olarak kullanmak arasında fark yoktur.''

Etiketler
Kemal Kılıçdaroğlu Polis Uyuşturucu