İmamoğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı: Türkiye'de servetin yüzde 70’i, 8,5 milyon insanın elinde

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ekonomik krize ilişkin değerlendirmede bulundu. İmamoğlu, "Türkiye'de servetin yüzde 70’i, neredeyse sadece 8,5 milyon insanın elinde" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı: Türkiye'de servetin yüzde 70’i, 8,5 milyon insanın elinde

İBB, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ sendikaları arasında, kurumda ve iştirak şirketlerinde emek veren çalışanlara yönelik toplu iş sözleşmeleri ve ek protokoller imzaladı.

İmza töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul'da israfı engelleyen, tasarrufu önceleyen, milletin hakkını koruyan, çalışanın da hakkını koruyan bir yönetim olarak, kamu kaynaklarının bir avuç insan için değil, millet için kullanıldığı bir süreci var etme konusunda kararlı bir biçimde yolumuza devam ediyoruz. Yeni yönetim anlayışımız budur. Modelimiz budur” dedi.

"İŞİMİZ NE KADAR ZOR"

İmamoğlu, "Ülkemizde nüfusun neredeyse yüzde 10’unun, ülke zenginliğinin yüzde 70’sinin sahibi olduğunu düşündüğümüzde, işimizin ne kadar zor olduğunu hep beraber hesaplamamız gerekir" ifadelerini kullandı.

"SERVETİN YÜZDE 70'İ 8,5 MİLYON İNSANIN ELİNDE"

"Eşitlik ilkesini, temelden başlayıp düzeltme konusunda yoğun çaba göstermemiz şarttır" diyen İmamoğlu, "Nüfusumuzun yüzde 50’si ise, bu ülke zenginliğinin sadece ve sadece yüzde 4’üne sahiptir. Türkiye'de servetin yüzde 70’i, neredeyse sadece 8,5 milyon insanın elinde. Neredeyse 43 milyon insan ise, bu ülkenin, bu cennet vatanının nimetlerinin sadece yüzde 4’üne sahip" bilgilerini paylaştı.

Etiketler
Yoksulluk Rize İstanbul Ekonomik kriz