Meral Akşener: Allah bu acıları bir daha yaşatmasın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, maden faciasının yaşandığı Amasra’da; "Bundan sonraki fasılda şehitlerimizin ailelerini devletimizin kurumsal yapısı yalnız bırakmayacak ne gerekiyorsa yapacaktır" dedi.

Meral Akşener: Allah bu acıları bir daha yaşatmasın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bartın Amasra’da Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait maden ocağında yaşanan ve 41 madencinin yaşamını yitirdiği facia nedeniyle bugünkü Adana programını iptal ederek Amasra’ya geldi. Facianın yaşandığı bölgede açıklama yapan Akşener, şunları söyledi.

“Öncelikle bütün milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimizin ailelerinin başı sağ olsun… İnsanın yüreğini dağlayan bir hadisenin üzerine buraya geldik. Öncelikle sizlerin aracılığıyla burada arama kurtarma çalışmalarına katılan madencilerimizden başlayarak bütün gönüllülerimize teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki fasılda şehitlerimizin ailelerini devletimizin kurumsal yapısı yalnız bırakmayacak ne lazımsa yapacaktır.

“ALLAH BU ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN”

Biz dün haberi aldığımız andan itibaren Genel Sekreterimiz Uğur Poyraz Bey’in başkanlığında Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş ve Ankara Milletvekilimiz Halil İbrahim Oral ile bir ekip kuruldu, gece geldiler buraya. Sabah da ben yola çıktım İstanbul’dan. Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır, İstanbul İl Başkanımız ve yan şehirlerin il başkanlarıyla buraya geldik. Bazı ailelere taziyeye gittik. Şimdi de burayı gördük. Madencilerimize baş sağlığı diledik. Şimdi de sizin aracılığınızla bütün arama kurtarma çalışmalarına katılan bütün herkese, madencilerimize, gönüllülere, tüm ekiplerimize teşekkürlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz partim adına milletimiz adına. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın.” (ANKA)

Etiketler
Meral Akşener İYİ Parti Amasra Hitler