İstifalarla sarsılan BBP'de parti sözcüsü rest çekti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sözcüsü ve Genel Sekreteri Üzeyir Tunç peş peşe gelen istifaların ardından ''Partimizin üyesi iken başka partilere CV gönderecek kadar zavallı ve siyasi ahlaktan yoksun olanların istifasını kayıp olarak görmüyoruz'' dedi.

İstifalarla sarsılan BBP'de parti sözcüsü rest çekti

Büyük Birlik Partisi'ndeki istifa krizi sürüyor.

Geçtiğimiz gün Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve teşkilat başkan yardımcılığı ile parti üyeliğinden istifa eden Tahir Şahin, MKYK toplantısını işaret ederek BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin tüm yönetim kadrolarına AKP hakkında konuşma yasağı getirdiğini iddia etmiş, Şahin’in ardından bir diğer MKYK üyesi Abdurrahman Açıkgöz istifasını sosyal medya hesaplarından açıklamıştı.

Şahin ve Açıkgöz’ün istifalarını Gökmen Türkkanı ile Fatma Yümlü’nün istifaları izlerken; MKYK üyelerinin istifalarının ardından daha sonra Sinop İl ve İlçe örgütleri topluca istifalarını duyurmuştu.

REST ÇEKTİ

Peş peşe gelen istifaların ardından BBP Sözcüsü ve Genel Sekreter Üzeyir Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, birkaç gündür geçmişte kısa süre partide çeşitli görevlerde bulunan, sonrasında yaşadıkları problemler nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kalan kişiler üzerinden partiye bir operasyon yapılmaya çalışıldığını iddia etti.

“BU GERÇEKLERİN AKSİNDEKİ HER İDDİA YALANDIR”

Tunç, açıklamasına şu ifadeleri kullandı:

“Partimizin yetkili kurullarında yapılan toplantılarda, seçilmiş herhangi bir yöneticimizin görüşlerini açıklarken herhangi bir kısıtlamaya maruz bırakılması söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Özellikle Sayın Genel Başkan’ımızın, herhangi bir MKYK toplantımızda, söz isteyen bir kurul üyemize söz vermemesi, müdahalede bulunması ya da kendisine yöneltilen herhangi bir soruyu cevaplamaması da söz konusu olmamıştır. Bu gerçeklerin aksindeki her iddia yalandır. Bununla birlikte, her siyasi partide olduğu gibi kamuoyuna yönelik açıklamaların, partimizin istişare edildikten sonra yetkili kurullarda birlikte alınan kararları doğrultusunda ve yine birlikte karar verdiğimiz üslup çerçevesinde yapılması esastır. Bunun aksine davranışlar disiplin meselesidir.”

''KAYIP OLARAK GÖRMÜYORUZ''

Tunç son olarak açıklamasında, “Cumhur İttifakı bileşenleriyle birlikte ülkemiz ve milletimiz için ortak hedeflere yürüdüğümüz, üstelik dünyada ve ülkemizde tüm şartların bizi birlik olmaya mecbur kıldığı günlerde istikametimizin, geleceğimizin, kurulduğumuz günden beri ayrılmadığımız ilkelerimizin, birtakım şahısların hırslarına, kaprislerine, dengesizliklerine kurban edilmesi söz konusu olamaz. Partimizin üyesi iken başka partilere CV gönderecek kadar zavallı ve siyasi ahlaktan yoksun olanların istifasını kayıp olarak görmüyoruz. Yollarına layık oldukları yerlerde devam etmelerini diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler
Büyük Birlik Partisi Sıla