Mustafa Sarıgül'den cezaevi önünde af çağrısı: Affet Türkiye'm

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 9 Nisan’da yaptığı af çağrısını Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi önünde yineledi.

Mustafa Sarıgül'den cezaevi önünde af çağrısı: Affet Türkiye'm

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 9 Nisan’da yaptığı af çağrısını Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi önünde yineledi. Çorum Cezaevi’nin ziyaret ettiği 64. cezaevi olduğunu dile getiren Sarıgül, şunları söyledi:

“Şu anda cezaevlerinde 300 binin üzerinde kader mahkûmu var. Pandemi koşuları nedeniyle hızlı yargılamalar oldu, pandemi koşulları nedeniyle online yargılamalar oldu, gözden kaçan noktalar oldu. Cezaevlerinde kapasitenin üzerinde kader mahkumları var. Esnafımız ekonomik sıkıntı içine düştü. Çekini, senedini ödeyemeyenler oldu. Onlar mağdur, ülkemizi parçalamak isteyen hasetler, şer güçler gençlerimizi uyuşturucu batağına ittiler. Uyuşturucu batağından mağdur olan gençlerimiz kader mahkûmu olarak cezaevinde bulunmakta. TDP olarak bizim af çağrımız siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır. Biz affın kime yarayacağı düşüncesinde değiliz. Siyasi bir şey beklemiyoruz. Bir anneyi evladına kavuşturursak bir ablayı, kardeşi abisi ile buluşturabilirsek haksızlığa uğramış mağdur etmiş ben artık bunu yapmayacağım tövbe ediyorum diyen kader mahkumlarını aileleri ile buluşturabilirsek mutlu olacağız.”

"KADER MAHKUMLARINA EKONOMİK DESTEK VERİLMELİ"

ANKA'dan Erkan Karaca'nın aktardıklarına göre, afla çıkacak olan kader mahkumlarına ekonomik imkan sağlanması gerektiğini anlatan Sarıgül, “6,5 milyon mülteciye bakan benim cennet vatanım, kader mahkumlarına psikolojik ekonomik destek vermeli toplumun içine kazandırmalı ve iş desteği sağlamalı. Cumhuriyetimizin 100. Yılı yaklaşıyor. Bizim devletimiz şefkatli faziletli devlettir. Anneleri güldürmek için affet Türkiyem, çocukları güldürmek için affet Türkiyem” dedi.

"TERÖR, UYUŞTURUCU BARONLARI VE TACİZCİLER AFTAN YARARLANMASIN"

Af kapsamının detaylarının TBMM’de görüşüleceğini ancak bu topraklara, vatana, ulusal birliğe karşı işlenen suçların affedilmesinden yana olmadıklarını anlatan Sarıgül, “Uyuşturucu baronlarının çocuk tacizlerinin affedilmesi yanında değiliz. Çorum cezaevinin önünden anneler, babalar, anneanneler, dedeler için affet Türkiyem” dedi.

Etiketler
Af Genel af Mustafa Sarıgül Ağrı