MHP'li başkan, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlamasıyla tutuklanmıştı: Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mesajı tepki çekti

“Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanan eski MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ile ilgili bir ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından WhatsApp’tan paylaşılan mesaj tepkilere neden oldu.

MHP'li başkan, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlamasıyla tutuklanmıştı: Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mesajı tepki çekti

Görevden alınan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanmasının yankıları sürüyor. Diyarbakır’daki merkez ilçelerinden birinin ilçe milli eğitim müdürlüğünün okul müdürlerinin olduğu WhatsApp grubundan da paylaştığı mesaj tepkilere neden oldu.

Mesajda, cinsel istismar olayı ile ilgili bir haber linki paylaşılarak, şöyle denildi:

“Merhaba değerli müdürlerim. Son günlerde basında çıkan bazı haberlerde bir siyasi parti il başkanının bir okul müdürünce şikayet edildiği bilgisi mevcuttur. Konu ile ilgili bilgisi okul müdürünün özelden ilçe müdürümüzle irtibata geçmesi gerekmektedir. İyi çalışmalar dilerim.”

MHP'li başkan, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlamasıyla tutuklanmıştı: Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mesajı tepki çekti - Resim : 1

MÜDÜRLER TEPKİ GÖSTERDİ

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın ulaştığı bazı okul müdürleri, “Olay zaten adlı makamlara intikal etmiş ve soruşturma açılmıştır. Olay devletin ilgili birimleri tarafından bilinirken, neden böyle bir bilgi istenir ki” diyerek mesaja tepki gösterdi.

İlgili ilçe müdürlüğü yetkilileri ise mesajın sorumlu bir şube müdürü tarafından Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Birimi’nin bilgi talebi üzerine yazıldığı ve tepki üzerine silindiğini belirtti.

Etiketler
MHP WhatsApp