Marmaris'te dün başlayan orman yangını şiddeti ile devam ederken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aydın'da katılacağı töreni erteleyerek, yangın bölgesine gitmeye karar vermişti. 

ENGELLENDİ

Destek ziyaretinde bulanacağı açıklanan Kılıçdaroğlu'nun Dalaman'a inişine izin verilmediği iddia edildi.

Cumhuriyet'in Kılıçdaroğlu'na yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Erdoğan'ın Dalaman'a indiği ancak 'yoğunluktan' dolayı Kılıçdaroğlu'na izin verilmediği aktarıldı. 

YALANLANDI

İddianın gündeme gelmesinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında bulunan Başdanışmanı Deniz Demir Odatv’ye yaptığı açıklamada konuyla ilgili iddiaların gerçek olmadığını belirtti.

Demir, ''Dalaman’a iniş izni verilmediği iddiası doğru değil. Aydın programımız olduğu için Adnan Menderes Havalimanı’na indik. Akşam 19.00 gibi Marmaris’te olmayı planlıyoruz. Bu konuda çıkan haberler asparagas'' diye konuştu.

EMNİYET'TEN 'BOT HESAP' İDDİASI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangını ile ilgili paylaşımlara işlem başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada "Meydana gelen yangın olayı ile ilgili paylaşımlar incelenmiş ve 'halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik eden, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla içerik üreten' hesaplar hakkında çalışma yapılmış olup, suç unsuru içerikli paylaşımda bulunan hesapların yöneticisi/kullanıcısı tespit edilerek işlemlere başlanılmıştır" ifadeleri kullanıldı.