Demokrat Parti Ankara İl Başkanlığı’nın olağanüstü kongresi Altınpark’ta bugün gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan Cemal Enginyurt, sosyal medya üzerinden "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz... Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun..." paylaşımını yapan ve gelen tepkiler üzerine silen SADAT'ın yönetim kurulu üyesi ve ASSAM Başkan Yardımcısı Ersan Ergür'e tepki gösterdi.

Cemal Enginyurt, "Ulan, yüreğin yetiyorsa sandığı getir de teslim etme, görelim seni hadi." diye konuştu.

Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Başbakan Adnan Menderes’le ilgili sözlerini anımsatarak, “Ne diye anıyor? Kendini Menderes’e benzeterek, ‘Menderes’e yaptıklarını bize yapamayacaklar’ diyor. Sayın Cumhurbaşkanı, yanılıyorsun, sen Adnan Menderes olamazsın. Adnan Menderes milletin, devletin adamıydı. Cumhuriyet’in adamıydı, halkın adamıydı. Sense sadece sırça köşkünde, saraylarda üç, beş maaş alan, dokunulmazlık zırhının arkasına saklanan yandaşlarının ve yoldaşlarının cumhurbaşkanısın. Sen, kendini asla Menderes’e benzetme” diye konuştu.

Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek, “İşine geldiğinde Menderes’e, Demirel’e, Özal’a hakaret edeceksin. Ediyor mu? Ediyor. Ne diyor, ‘Benden önce araba, elektrik yoktu. Gaz lambasıyla oturuyorlardı’ diyor. Ama bilmiyor ki, tarihten haberi yok ki. Ey Cumhurbaşkanı, senden önce gaz lambası ile oturuluyor dediğin ülkede mavi gözlü dev adam, 1926 yılında Kırıkkale’de elektrik santrali kurdu” dedi.

Enginyurt, Erdoğan’ın hep geçmişe saldırdığını kaydederek, Erdoğan’ın milleti bölmeye alıştığını savundu.

“SİZ NİYE SARAYLARDA MANDA YOĞURDU, KESTANE BALI YEMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ”

Enginyurt, Erdoğan’ın fakir yurttaşlara Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak onları şükretmeye ve fakirliğe ikna etmeye çalıştığını ifade etti. Enginyurt, “Allah fakirleri seviyor da sarayda oturanları sevmiyor mu? Siz niye şükretmiyorsunuz? Siz niye saraylarda manda yoğurdu, kestane balı yemeye devam ediyorsunuz” diye konuştu.

“YEDİNCİ, MAVİ GÖZLÜ DEV ADAM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

Enginyurt, altı partini ittifakına gelen eleştirilere de yanıt vererek şunları söyledi:

“Buradan ilan ediyorum, altılı masanın arkasında bir yedinci var. Doğru söylüyorlar. Biz, altılı ittifak değiliz. Altılı ittifakın arkasında duran biri var. Onu da buradan ilan ediyorum, siz de Ankara’dan dağa, taşa ilan edin; altılı masanın arkasında yedinci olanın adı, mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ten korkuyorlar, Atatürk’ten nefret ediyorlar. Camide hafızlık töreninde bile Mustafa Kemal Atatürk’e zalim ve kafir demekten utanmadan geri kalmıyorlar. 20 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. 20 yılda yönettikleri ülkede, 80 yıldan intikam almak için sürekli Mustafa Kemal Atatürk’e saldırıyorlar.

‘Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye mahvolur, Türkiye yıkılır’ diyorlar. Allah resulü öldü de İslam yıkıldı mı? Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölmeden önce diyordu ki ‘Mustafa Kemal Atatürk öldü ama Türkiye Cumhuriyeti gençlerin omuzlarında ilelebet yaşayacaktır’. Böyle bir anlayışla reislerini kurtarmaya çalışıyorlar. Benim reise tavsiyem var. Recep Tayyip Erdoğan, sürekli altılı masaya saldıracağına, sürekli düşman yaratacağına elektriğe verdiğin yüzde 127 zammı geri çek. Mazota yaptığın zammı, benzine yaptığın zammı, doğal gaza yaptığın zammı geri çek. Pazardan sebze toplayanlara, çöpten ekmek toplayanlara yardım et. Yani ülkeyi düzelt. Ülkeyi düzeltirsen, nasıl 20 yıl yönettiysen, bu millet sana seçimde destek verirse yine yönetmeye devam edersin.

“YÜREĞİN YETİYORSA SANDIĞI GETİR DE TESLİM ETME, GÖRELİM SENİ HADİ”

Ama bunlar öyle yapmıyor. Sürekli korku yaratıyor. Bir tane SADAT mı, dadat mı, zıttırık bir örgütü çıkarmışlar, adına şirket diyorlar. Adam geçen gün tehdit ediyor bizi. Diyor ki ‘Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni kanla, canla kurduk. Bu ülkeyi vatan hainlerine sandıkta teslim etmeyiz’. Ulan, yüreğin yetiyorsa sandığı getir de teslim etme, görelim seni hadi.

“KIZILAY’A GİDECEK DOLMUŞ PARASI BULAMIYORLAR”

‘Gençler, Avrupa’yı bir gezin, dolaşın, gelin’ diyor. İyi de amca, neyle gezecekler? Bunlar Mamak, Altındağ’dan Kızılay’a gidecek dolmuş parası bulamıyorlar. Nasıl gezecek bunlar? ‘Gençler, gidin, kafelerde aromalı kahve için’ diyor Cumhurbaşkanı. Recep Abi, sen, aramalı kahve kaç lira biliyor musun? Nasıl içecek bunlar? Bunlar su içemiyorlar.

“SEN HİÇ HELAL YEMEDİN Kİ HARAMI NEREDEN BİLECEKSİN”

Haramı maramı unuttu bunlar. Ne yerlerse helal. Geçenlerde, Melih Gökçek diye bir fırıldak var, televizyonda diyor ki ‘Ben hiç haram yemedim’. Doğru diyorsun lan, sen hiç helal yemedin ki haramı nereden bileceksin?"