Arınç'tan, Bahçeli'ye 'NATO'dan çıkalım' yanıtı: 'Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum'

Arınç, Bahçeli'nin “NATO'dan ayrılmak bile gündeme alınmalıdır” sözlerine karşı "Şuradan çıkalım da Şangay Beşlisi'ne girelim diyenler de vardır. Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum. Telaffuz edilmesi bile zor" şeklinde konuştu.

Arınç'tan, Bahçeli'ye 'NATO'dan çıkalım' yanıtı: 'Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum'

AKP’nin kurucuları arasında yer alan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, TV5'de yayınlanan "4. Güç" programına görüntülü bağlantı ile katılarak, Mustafa Deniz ve Hasan Basri Akdemir'in sorularını cevapladı.

Son dönemde AKP’ye yönelik eleştirileriyle gündeme gelen ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Arınç, Hasan Basri Akdemir'in, "Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında 'NATO'dan ayrılmak bile gündeme alınmalıdır' sözlerini nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna dikkat çekici yanıt verdi.

“BUNLAR ÇOK CİDDİ ŞEYLER OLARAK GÖRMÜYORUM”

Arınç, şu ifadeleri kullandı:

“Bu değerlendirilecek bir şey değil. Beni mazur görün. Böyle yüksek siyasette benim aklım ermez. Ama Türkiye'de biliyorsunuz. Yani şuradan çıkalım da Şangay Beşlisi'ne girelim diyenler de vardır. Bunlar çok ciddi şeyler olarak görmüyorum. Telaffuz edilmesi bile zor.

Türkiye'de hukuk kırık dökük de olsa vardır. Adalet, yıpranmış da olsa vardı. Taşradaki hakimlerin verdiği kararları en sonunda Ankara'da Yargıtay'da inceleyecek, hakimlerimiz de var. Başta yapılan yanlışları sonunda düzeltebilecek. Ama tabii geçen zaman itibarıyla telafi çok zor olan hukuk katliamlarını yaşadığımız Türkiye'de onlara güvenebilirsiniz.

Yani NATO'dan çıkalım. Anayasa Mahkemesini kapatalım. Bu siyaset tarzına ben çok alışık değilim. O yüzden Sayın Bahçeli'nin sözlerini tartışmak isteyen arkadaşlarımız rahat tartışabilir.”