Mansur Yavaş ve Meral Akşener'den ortak açıklama: Ümit Özdağ'a net cevap!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İYİ Parti Genel Merkezi'ne yaptığı ziyaret sonrası net konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ismi adaylık için geçen Yavaş, Ben siyasetin içinde değilim, kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum" dedi.

Mansur Yavaş ve Meral Akşener'den ortak açıklama: Ümit Özdağ'a net cevap!

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “aday olması” çağrıları yapılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün (11 Nisan) saat 12.00’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etmeye geldi.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyaret öncesinde edinilen bilgiye göre Yavaş’ın ziyareti özel bir gündemle yapılmadı.

AKŞENER İLE YAVAŞ ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

İYİ Parti, Mansur Yavaş ile Meral Akşener’in görüşmesinin ardından ortak açıklama yapılacağını duyurdu. Partiden yapılan açıklamada, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, bugünkü görüşme ardından ortak basın açıklaması yapacaktır” denildi.

Görüşme sonrası kameralar karşısına geçen Akşener ve Yavaş, ortak açıklama yaptı. Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı konusunda da net konuştu.

İkilinin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

Meral Akşener: Sayın Masur Yavaş; mayıs başında 3 yılda ne yaptık, hangi hizmetleri nasıl yaptık hesabını vermek adına bir çalışma planlamış. Beni ve partimizdeki arkadaşlarımızı davet etmek üzere ziyaret etti, kendisine çok teşekkür ediyorum. Elbette icabet edeceğiz, çalışmalarının sosyal belediyecilik anlayışının Türkiye'de nasıl olması gerektiğini gösteren, yoksulun yanında olarak belediye kaynaklarını çarçur etmek yerine yoksulun yanında olarak nefes aldıran bir belediye başkanımız. Dolayısıyla bu çalışmalarını sizlerle ve bizlerle paylaşacak. Bu nezaketi için çok teşekkür ediyorum, biz de icabet edeceğiz.

Mansur Yavaş: Bildiğiniz gibi 8 Nisan 2019'da devralmıştık, 2022'ye geldik. Önümüzde iki yıl daha var ama biz alışkanlık yaparak yaptıklarımızı anlatmak ve üç yılın hesabını vermek istiyoruz. Seçilmemize vesile olan Millet İttifakı paydaşlarının hepsini davet ederek Ankara'da 3 yılda neler değişti, neler yapıldı, engellemeler oldu mu, hangi konularda oldu ve bundan sonraki 2 yılı nasıl tamamlayacağız konularında bir açıklama yapacağız. Ankara halkının beklentileri de olacak ve bize ulaşacaktır. Bunun güzel bir tanıtımı yapılacak, ben de sayın Genel Başkanımızı davet etmeye geldim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 2 ayda bir gelip kendilerini ziyaret ediyorum çünkü kendisine Türkiye'nin her yerinden talep ve şikayet geliyor, kendisi bize aktarıyor ve biz de çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bu ziyaretlerden bir tanesi de gerçekleşti bugün.

ÜMİT ÖZDAĞ'A YANIT

Gazetecilerin Ümit Özdağ sorusuna yanıt veren Mansur Yavaş "Ben bu tür şeylere yorum yapmıyorum. Benim belediyecilik anlayışıma göre bir belediye başkanı seçildiği andan itibaren sadece görevini yapmalı. Ne diğer siyasi partilere ne de siyasi partilerin genel başkanlarına cevap vermemeli sadece işini yapmalı. Ben seçimden önce bir söz vermiştim; bize oy vermeyenleri düşman olarak görmeyeceğiz, seçim kazanmak zafer kazanmak değildir demiştim. O tavrım aynen sürüyor, hiç kimseyi ayırmadan ve herkese eşit davranarak görevimi sürdürmeye çalışıyorum. Bu arada tabi bazen böyle konuşmalara maruz kalıyoruz ama ben bunlara cevap vermeyeceğim. Çünkü ben kamu görevlisiyim ve kendimi siyasetin içinde görmüyorum. Açıklamalar benim rızam ve bilgim dışında. Ben de görevimin başındayım." dedi.

Mansur Yavaş ve Meral Akşener'den ortak açıklama: Ümit Özdağ'a net cevap! - Resim : 1

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti’den istifa ederek Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mansur Yavaş’ın adaylığını desteklediklerini belirterek açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın öncesinde ve sonrasında Yavaş kanadından cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiaları reddedilmiş ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği görevlerin yerine getirilmeye devam edeceği ifade edilmişti.

Millet İttifakı üyesi liderlerini dönem dönem ziyaret eden Mansur Yavaş, son olarak 13 Ocak tarihinde İYİ Parti lideri Meral Akşener’i ziyaret etmişti.

Etiketler
Meral Akşener Ankara İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı