Optimar'dan 'Tansu Çiller' anketiyle dalga geçen Şamil Tayyar'a sert cevap!

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir’den, Tansu Çiller’le ilgili yapılan anketin sonucuyla dalga geçen Şamil Tayyar’a sert cevap geldi.

Optimar'dan 'Tansu Çiller' anketiyle dalga geçen Şamil Tayyar'a sert cevap!

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, dünkü köşesinden, Optimar Araştırma tarafından yapılan anketin sonuçlarını paylaştı ve parti kurması durumunda Çiller'e oy vereceklerin oranının yüzde 5.6 bandında olduğunu belirtti.

Söz konusu anket sonucunu sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösteren AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, “Bir ankete göre; Tansu Çiller parti kurarsa oy vereceklerin oranı %5.6 imiş. Bu gazı kim veriyor, inanın bilmiyorum. Neyse… Siyasetin bunaltıcı gündemi arasında tebessüme de ihtiyaç var” diyerek dalga geçti.

Söz konusu paylaşıma Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir’den tepki geldi. “Düne kadar FETÖ’nün gazıyla kitap üzerine kitap yazan eleman bizi gaz vermekle suçlamış” diyen Daşdemir, sözlerine şöyle devam etti.

“Biz Optimar olarak Türkiye’nin Nabzı’nı tutuyoruz. Geçmiş seçimlerde defalarca kez Türkiye’de en yakın seçim tahmini yapmış bir ekip olarak nabzı tutmaya da devam edeceğiz.

Sırtımızda yumurta kafesi yok. Yani kimseye de eyvallahımız yok. Hesabımızı Yüce Allah’a vereceğimiz düşüncesi ile hareket ederiz.

Bizim burada sorduğumuz kamuoyunda konuşulan isimlerin kamuoyundaki potansiyelidir. Eğer basit düzeyde araştırma okur yazarlığınız yoksa yaptığınız gazetecilik de siyaset de boş.”

İşte o paylaşım…

Optimar'dan 'Tansu Çiller' anketiyle dalga geçen Şamil Tayyar'a sert cevap! - Resim : 2

Etiketler
Tansu Çiller