Erdoğan'ın eski doktorundan çarpıcı iddia: 'Eski AKP'li vekiller tek tek aranıyor'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve danışmanı olan Turhan Çömez, sosyal medyada dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Çömez, "Tüm eski AKP’li vekiller tek tek aranıyor, 21 Martta Külliye’de verilecek yemeğe davet ediliyor" dedi.

Erdoğan'ın eski doktorundan çarpıcı iddia: 'Eski AKP'li vekiller tek tek aranıyor'

FETÖ'nün kumpası Ergenekon davasında yargılanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve danışmanı Turhan Çömez, iktidara karşı sert çıkışlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Eski AKP'li vekillerin tek tek arandığını ifade eden Çömez, "21 Mart'ta Külliye’de verilecek yemeğe davet ediliyor" dedi.

Çömez'in paylaşımı şu şekilde:

"Tüm eski AKP’li vekiller tek tek aranıyor, 21 Martta Külliye’de verilecek yemeğe davet ediliyor. PCR testi yaptırmayalar katılamayacak. Kendilerine, kutlu bir davanın mensuplarıyız, birlik içinde olmalıyız, sakın başka partilere gitmeyin. Denecek"

TURHAN ÇÖMEZ KİMDİR?

Turhan Çömez, 1965 yılında Balıkesir'in Gönen ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Erzurum 1 Nolu Sağlık Ocağı'nda koruyucu ve halk sağlığı hekimi, Bandırma Devlet Hastanesi'nde acil birim hekimi, Vakıf Gureba Hastanesi'nde de genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra siyasete atılarak 22. Dönem AKP'den Balıkesir milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında partinin genel başkanının özel kalem müdürlüğünü ve danışmanlığı görevini de yürütmüştür.

8 Nisan 2008 tarihinde de "partiyi küçük düşürdüğü gerekçesiyle" AKP'den tasfiye edildi. 1 Temmuz 2008'de de Ergenekon adlı örgüt soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarıldı. Ancak İngiltere'de dil eğitimi aldığı için yakalanamadı. Bu kararın ardından İngiliz hükümetine sığınma talebinde bulunan Çömez'e 2011 yılında 5 yıllık iltica statüsü verilmiştir.

Etiketler
Turhan Çömez