Atilla Yeşilada'dan seçim tahmini: 'Beyinlerde deprem yaratacak'

"Erdoğan ve AKP-MHP yeni Türkiye’yi yanlış okuyor" diyen ekonomist Atilla Yeşilada, "Sıradaki seçim Türkiye’de yalnız siyasi değişim yolunu açmakla kalmayacak. Beyinlerde de deprem yaratacak" yorumunu yaptı.

Atilla Yeşilada'dan seçim tahmini: 'Beyinlerde deprem yaratacak'

Dolar kuru tahminleri ve siyasi yorumlarıyla dikkat çeken ekonomist Atilla Yeşilada, son anket sonuçlarını değerlendirdi.

Yeşilada, Optimar, Ipsos, Konrad Adenauer, AREA, ASAL, İstanbul Ekonomi Araştırma, AKSOY, Yöneylem, MetroPOLL'ün anket sonuçlarını paylaşarak "Erdoğan ve AKP- MHP'nin yeni Türkiye’yi yanlış okuduğunu" görüşünü dile getirdi.

Anketlere göre ekonomik güveninin giderek düştüğünü vurgulayan Yeşilada, "Erdoğan ekonomide kayda değer ve sürdürülebilir bir toparlanma başlatamazsa, seçim kazanamaz" ifadesini kullandı.

Ekonomist, şunları kaydetti:

"Erdoğan’ın seçim kazanma şansını tek bir değişkenin (halkın ekonomiye bakışı) belirlediğini, dış politika, terör- FETÖ, dini temalar ve sosyal baskının hiçbir netice vermeyeceğini her platformda söylüyorum. Anketlere katılanların önemli bir bölümü kötü gidişattan Erdoğan ve/veya hükümeti sorumlu tutuyor.

'ERDOĞAN VE AKP-MHP YENİ TÜRKİYE'Yİ YANLIŞ OKUYOR'

Katılımcılar, kötü gidişattan muhalefeti de sorumlu tutuyor, ama hükümetin kabahatine kıyasla çok düşük bir oranda. Ek olarak, ne döviz kuruna güven var, ne de ekonomik sorunları 'dış güçlerin hain komplolarına' inanan. Maalesef, siyaset analizi yapanların çok büyük kısmı ve daha önemlisi Erdoğan ve AKP-MHP yeni Türkiye’yi yanlış okuyor. Bu nedenle sıradaki seçim Türkiye’de yalnız siyasi değişim yolunu açmakla kalmayacak. Beyinlerde de deprem yaratacak."

Etiketler
Atilla Yeşilada MHP Seçim Türkiye