Mars projesiyle tanınan Elif Eda Güneş CHP'ye katıldı, rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı

Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje göndermesiyle tanınan ve Fuat Oktay tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlanan 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, CHP'ye katıldığını duyurdu. GÜneş'e rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

Mars projesiyle tanınan Elif Eda Güneş CHP'ye katıldı, rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı

Yozgat'ta doğan ve Mars'a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje göndermesiyle, köy okullarına ‘Kelebek Etkisi’ adında proje hazırlamasıyla adından söz ettiren 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, CHP'ye katıldığını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine rozet taktığı fotoğrafı paylaşan Güneş, “Sizlere paylaşmaktan gurur duyduğum bir haber vermek istiyorum” diyerek yazılı açıklamada bulundu.

Mars projesiyle tanınan Elif Eda Güneş CHP'ye katıldı, rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı - Resim : 1

Elif Eda Güneş, CHP'ye katılımını şu ifadelerle duyurdu:

"Ülkemizin içinden geçtiği süreç oldukça kritik ve tarihi bir öneme sahip. Bu dönemde; her genç arkadaşımızın, elini taşın altına koyup ülkemizin geleceği hakkında söz söyleme hakkının ve sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir’ sözleri hem bugünün hem de geleceğimizin ışığıdır.

Gelinen bu noktada, bir genç olarak aldığım kararı sizlerle paylaşmak istiyorum… Bugünden itibaren; gençlere verdiği değeri ve desteği yakından görme imkanına sahip olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürümeye karar vermiş bulunmaktayım.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

Bir açıklamada daha bulunan Elif Eda Güneş, “O kadar heyecanlıyım ve umutluyum ki gelecek adına.. Şehir şehir, ülke ülke dolaşıp çocuklara umut aşılamaya ve kendimi her gün geliştirmeye devam edeceğim. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Etiketler
Fuat Oktay Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Saray