AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için ABD'ye giderken düzenlediği basın toplantısında üniversite öğrencilerinin yurt ve kredi/burs sorunlarına ilişkin konuşmuş, ''2001 yılında 45 liraydı, şimdi 650 lira. Elinize dizinize dursun'' sözlerini sarf etmişti. 

Erdoğan'ın sözlerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, ''Bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. İşini düzgün yap!'' dedi. 

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

''Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere "Elinize dizinize dursun ya!" diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına…

''İŞİNİ DÜZGÜN YAP''

Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!

Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor.

''GELİYOR GELMEKTE OLAN''

Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim.

Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun, #GeliyorGelmekteOlan''

CHP Lideri'nin paylaşımları şöyle: