CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay’a, ilçe başkanlığına “128 milyar dolar nerede?” afişi asılması nedeniyle 13 bin 237 TL idari para cezası kesildi. 

Durumu Twitter’dan paylaşan Oktay, “Akıllarınca benim üzerimden Türk milletine gözdağı veriyorlar. Susmayacağız, soracağız” diyerek tepki gösterdi.

Oktay'ın sözleri şöyle:

"128 Milyar Dolar Nerede?"Pankartının CHP Bucak İlçe Başkanlığımıza asılması nedeniyle İlçe Başkanı olarak şahsıma en üst sınırdan 13.237 TL İdari Para Cezası uygulandı.Akıllarınca benim üzerimden Türk Milletine Gözdağı veriyorlar. Susmayacağız, soracağız.

2013 Mart'ta "Nevruz kutluyoruz"diye "Öcalan'a Özgürlük, Kürdistan'a Statü" Pankartı asan soysuzlar bırakın üst sınırı idari para cezası dahi yemedi. Valisi ve Emniyeti sağır taşın arkasında uyudu ve failler Üniversitenin arka kapısından kaçtılar. Biz ise mertçe önünde durduk.

Biz mertliğimizin karşılığını yine mert olandan bekleriz. Gam değil... Pankart Çalışması yapan Yöneticilerimiz CHP BMM Üyesi Recep Mutlucan'a,İlçe Sekreterimiz Öznur Sarıca'ya, Kadın Kolları Başkanıma, Başkan Yardımcıma ve Mahalle Temsilcimiz Muhammet Manav'a teşekkür ederim.

Ben bir Avukatım TC Kimlik Numaramın ve Adresimin görünmesinde bir sakınca yok. Aynı bilgiler kartvizitimde ve sosyal mecralarda da var. Onun için gizlemedim. Yine de beni düşünerek uyaranlara teşekkür ederim.