CHP'li İlgezdi: Apartman görevlilerine aşı önceliği verilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, apartman görevlilerinin yaşadığı riski Meclis gündemine taşıyarak, aşı önceliği verilmesi çağrısında bulundu.

CHP'li İlgezdi: Apartman görevlilerine aşı önceliği verilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sayıları 1 milyona ulaşan apartman görevlilerinin pandeminin başından beri halkla en yoğun temas etmek zorunda kalan meslek gruplarının başında geldiğini vurgulayarak, “Apartman görevlilerine aşı önceliği verilmelidir” dedi.

İlgezdi, apartman görevlilerinin yaşadığı riski Meclis gündemine taşıyarak, aşı önceliği verilmesi çağrısında bulundu.

CHP’li İlgezdi, koronavirüs salgınında virüse yakalanan pek çok hastanın evde karantinada olduğunu hatırlatarak, “Karantinada olanların dışarı ile tek bağlantısı olan apartman görevlileri büyük risk altında. Hasta insanlardan aldıkları mikropla hasta olma ve hastalığı bulaştırma ihtimalleri var. Bu nedenle apartman görevlilerine aşı önceliği verilmeli” diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Apartman görevlilerine aşı önceliği tanınacak mıdır?” diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da apartman görevlileri ile yaptığı toplantıda, yaşadıkları riskler nedeniyle apartman görevlilerine aşı önceliği verilmesini talep etmişti. (ANKA)

Etiketler
Ağrı Gamze Akkuş İlgezdi