CHP İzmir'den Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Ağustos töreni

CHP İzmir İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi.

CHP İzmir'den Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Ağustos töreni

Soyer, CHP İzmir İl Örgütü’nün düzenlediği 30 Ağustos törenine katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Örgütü’nün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlediği törene katılarak, bu anlamlı günün coşkusuna ortak oldu.

CHP İzmir İl Örgütü’nün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, parti meclisi üyeleri, ilçe başkanları, kadın kolları temsilcileri ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel törende şöyle konuştu:

“26 Ağustos’ta başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandırdığı Meydan Muharebesi Cumhuriyet’in kuruluşunun en önemli aşamalarından biridir.

O gün dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgal kuvvetlerini ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış ve bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermişlerdir” şeklinde konuştu.

30 Ağustos’un bugün ve yarınlarımızın en büyük teminatı olduğunu söyleyen Yücel, bu önemli günün önemsizleştirilmeye çalışıldığını vurgulayarak “Milli bayramların kutlanmasına engel olmaya çalışanların halkın gönlünde yeri yok. 30 Ağustos, 29 Ekim ve 9 Eylül’ün coşkuyla kutlanacağı günler uzak değildir.”

Etiketler
30 Ağustos kutlamaları İzmir Ağustos