Akşener'den yurttaşa Sinan Ateş sözü: Dinle beni hilal bıyıklı, katillerini bulmazsam namussuzum

İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Dinle beni hilal bıyıklı, Sinan Ateş'in katillerini bulmazsam namussuzum" diye seslendi, yurttaş gözyaşlarını tutamadı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Kırıkkale kent merkezinde düzenlenen mitingde konuştu.

Konuşmasında Sinan Ateş'in katillerinin bulunacağına söz veren Akşener, kendisini dinleyen yurttaşlardan birine seslenerek "Dinle beni hilal bıyıklı, Sinan Ateş'in katillerini bulmazsam namussuzum" dedi. Yurttaş gözyaşlarını tutamadı.

“BİR OY KEMAL'E, BİR OY MERAL'E”

Akşener şunları söyledi:

Helal oylarınıza talibim. Bir oyunuz Kemal’e bir oyunuz Meral’e… Söz mü? Allah razı olsun. Burada tam böyle hilal bıyıklı kardeşim dedi ki ‘Bozkurtlar tehdit edilemez.’ Doğrudur. Bugüne kadar tehdit edebilen babayiğit olmadı. Ama eğer Sinan Ateş’in… Sırf o nedenle bulacağım. Eğer Sinan Ateş’in katillerini, azmettiricilerini bulmazsam namussuzum. Hesap sormazsam namussuzum. Çünkü, dinleyin beni ikiniz. Hilal bıyıklı…Çünkü yol olur yol. Her önüne gelen senin bıyığını yolar. Eğer buna müsaade edersem namerdim. Onun için hep birlikte Sinan’ın katillerini, yani hukukun adaletin nasıl işlediğini göreceksiniz. Önce evim basıldı. Hepsi beraat etti. Önce namusuma, şerefine hakaret edildi, bedelini ağır ödetiyorum herkese merak etmeyin, ama beraat ettiler. Basın danışmanım saldırıya uğradı. Beraat ettiler. Selçuk Özdağ ölümden döndü. Beraat ettiler. İstanbul İl Başkanımız saldırıya uğradı. Beraat ettiler. Partimiz kurşunlandı, eminim beraat edecekler. Onun için Sinan katledildi. Eğer buna müsaade edersek biz, sokakta gezemezsiniz. Benim ağabeyimin yerinde döner. Benim abimin ahı beni tutar. Nihat Güler’in ahı beni tutar. Onun için şart olsun, ant olsun onların hesabını soracağız. El Ele verip bir oy Kemal’e bir oy Meral’e birlikte tarih yazacağız.”

Etiketler
Seçim 2023 İYİ Parti Meral Akşener Sinan Ateş