Halk TV'den RTÜK'e ceza yanıtı: Kılıçdaroğlu'nun videosu yeniden yayımlandı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden Amerika'ya para aktarılması ile ilgili videoyu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV'ye RTÜK tarafından ceza verilirken Halk TV, videoyu tekrar yayımlayarak tepki gösterdi.

Halk TV'den RTÜK'e ceza yanıtı: Kılıçdaroğlu'nun videosu yeniden yayımlandı

GERÇEK GÜNDEM -

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun salı akşamı paylaştığı, TÜRGEV ve Ensar üzerinden Amerika’ya para aktarılması ile ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV ile ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan tepki çeken ceza kararı geldi.

Tele1, KRT TV, Flash ve Halk TV’ye oyçokluğuyla tavandan yüzde 3 para cezası verildi.

Halk TV'den karara tepki Kemal Kılıçdaroğlu'nun videosunun yeniden yayımlanması ile geldi. Halk TV'nin internet sitesinden yapılan açıklamada da video ve videonun içeriği yeniden paylaşıldı.

Halk TV'den RTÜK'e ceza yanıtı: Kılıçdaroğlu'nun videosu yeniden yayımlandı - Resim : 2

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kemal Kılıçdarıoğlu geçtiğimiz günlerde "bir kaçış planının anotomisini inşa edeceğim" diyerek duyurduğu açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçmak için paravan bir vakıf kurduğunu söylemişti. Kılıçdaroğlu, paravan yapıya Ensar ve TÜRGEV Vakfı üzerinden 1 milyar lira aktarıldığını kaydetmiş ve birkaç yüz kişi için "kaçış planı" organize edildiğini iddia etmişti.

Etiketler
Ensar Vakfı KRT TV Tele 1 Halk TV