Gazeteci Zafer Arapkirli, KRT’deki ‘medyaterapi’ isimli programda Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısını eleştirdi.

“ŞİMDİ BAŞLAYACAK OYNAMAYA…”

 “Bu yazıyı konuşurken 9/8’lik roman havası eşliğinde okumazsak, lezzetsiz yavan bir yemek halinde gider.” diyerek fonda roman havası çaldıran Arapkirli Ahmet Hakan’ın yazısındaki ‘İnsan Hakları eylem planı mızmızlanması’ bölümüne değinerek;

“Şimdi bakın başlayacak oynamaya, o tarafta haklı bu tarafında hakkını teslim etmek gerekiyor. Ona da biraz böyle gülücük, ötekine de birazcık makas almak lazım” ifadelerini kullandı.

 “O HOPLAKLIĞI, O ZIPLAKLIĞI, O KIVRAKLIĞI YANİ 9/8’LİK ROMAN HAVASI TAVRINI BİR KEZ DAHA KOYMUŞ”

Hakan’ın yazısındaki ‘HDP konusunda durduğum’ yer kısmına da eleştiren Arapkirli; “Nerede duracağını izleyemiyoruz bile. Şimdi bakın nerelerden nerelere koşacak oynayacak’ dedi.

Arapkirli yazıyı okuduktan sonra da; “Ahmet Hakan hemen arada ‘yargı karar versin’ diyenlerin yanında pozisyon alarak o oynaklığı,  o hoplaklığı, o zıplaklığı, o kıvraklığı yani 9/8’lik roman havası tavrını bir kez daha koymuş. Ver Erol müziği... Vazgeçemediğimiz sabah eğlencemiz Ahmet Hakan, sevgiler, saygılar ve en derin muhabbetlerimi gönderiyorum” ifadelerini kullandı