Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın istifası sonrası, sosyal medya hesabından Sancar hakkında paylaşım yapan Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır özür diledi.

Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın istifası sonrası, sosyal medya hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yönetiminde yer alan bir ismin de kardeşi olan danışmanıyla, Sancar’ın eşcinsel ilişki içerisine girdiğini iddia eden Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, yeni bir tweet atarak ‘özür’ diledi.

NE DEMİŞTİ?

Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır’ın, olayın gündeme düşmesiyle birlikte attığı bir twitte “CHP yönetimindeki bir ismin kardeşi de olan danışman” diyerek, eşcinsel bir ilişki kurulduğu, bunun da şantaj çetesi tarafından kullanıldığın iddiasını ortaya atmıştı.

Bu iddialar üzerine, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e yaptığı açıklamada sert tepki gösteren Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise, aşağılık bir iftira sürecinin başlatıldığını, TBMM’deki resmi danışmanının, sırf kardeşi Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yönetim kadrosunda bulunması nedeniyle iftira atıldığını ileri sürmüş ve yargı önünde hesaplaşacağını belirtmişti.

ÇAKIR, ÖZÜR DİLEDİ…

Tüm bu gelişmeler sonrası, Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, sosyal medya adresinden yeni bir açıklama yayınlayarak özür diledi ve şöyle dedi:

“CHP’den istifası istenen vekille ilgili 1 Mart’ta yaşanan bilgi kirliliğinin kurbanı olup, “CHP yönetimindeki bir ismin kardeşi de olan danışman” ifadesini kullanmıştım. Aldığım net bilgi, muhatabın konuyla alakası olmadığı yönünde. Hakkı teslim etmek adına düzeltir, özür dilerim.”