Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat katledilen gazeteci Uğur Mumcu’yu 28. ölüm yıl dönümünde anlamlı bir yazı kaleme alarak andı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sosyal medya hesaplarından fotoğraf sanatçısı Gürsel Gökçe’nin çektiği karelerden oluşan bir video yayınlayarak Uğur Mumcu’yu andı ve şu ifadeleri kullandı:

‘’Bu ülkede Atatürkçü olmak, yurtsever olmak, gerçek anlamda gazeteci ve aydın olmak zordur; bedeli ağırdır. Cumhuriyetin aydın ve yurtsever kalemleri bunun için hep bedel ödedi.

Yozlaşmanın, çürümenin had safhaya ulaştığı bugünlerde, ortaya çıkan kirli ilişkileri anlatacak, halkına yol gösterecek ve düzenin kirli çarklarını deşifre edecek bir Uğur Mumcu çok ama çok büyük bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı sürekli bir biçimde duyuyoruz. Elbette kalemini, klavyesinin halkı için kullanan çok sayıda gazeteci olduğunu ve bunların Uğur Mumcu’yu örnek aldığını da biliyoruz.

Kalemiyle kirli ilişkilere meydan okuyan bu ödünsüz Kuvayi Milliyeci, asla geri adım atmayan büyük bir Atatürkçü olan Uğur Mumcu’yu saygı, özlem ve hasretle anıyoruz.

Beşiktaş Belediyesi olarak Uğur Mumcu’nun anısını yaşatmak adına her türlü çabaya destek vermekten onur duymaktayız. Halkın sevgisi ve saygısıyla sonsuza kadar yaşayacak olan Uğur Mumcu’nun bize gösterdiği yoldan ayrılmayacağız. Hak, hukuk, adalet, özgürlük, eşitlik ve demokrasi, yolunda onun kalemi bize yol göstermeye devam edecektir.

Büyük ustanın anısı önünde saygı ile eğiliyor, Uğur Mumcu’yu özlem, şükran ve minnetle anıyorum…’’