Sosyal medyada paylaşılan bir videosusonrası ülkenin en çok konuşulan ismi haline gelen 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ın ani şöhreti konusunda bakanlar açıklama yapıp bakanlıklar duruma el koymak zorunda kaldı. Atakan ve ailesi hakkında binlerce yorum yapılırken, Atakan Kayalar ise hergün birden çok televizyon kanalına konukl oluyor.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP'nin sonm  dönemde  boykot ettiği kendi yayın grubunun haber kanalı CNN Türk'te de konuk edilen Atakan Kayalar konusunda medyayı eleştirdi.

Atakan Kayalar ve ailesi CNN Türk'te de canlı yayına konuk edilmişti

" Minnacık bir çocuğu medya maymununa çevirdiniz yahu!" diyen Hakan'ın "Bu bir Atakan raconudur" diyerek sıraladığı tavsiyeler şöyle:

- MEDYAYA: “Söyle bakalım Atakan, Spinoza hakkında ne düşünüyorsun?” falan diyerek Atakan’a mikrofon ve kamera uzatmaktan vazgeçin. Minnacık bir çocuğu medya maymununa çevirdiniz yahu!

- ATAKAN’IN ANNESİNE: Tamam, çocuğunun üstün bir zekâsı var. Tamam, senin bu çocukla baş etmen biraz zor görünüyor. Ama bütün bunlar sana Müge Anlı programları konuğu gibi hareket etme hakkı vermiyor.

*

- YETKİLİLERE: Şu çocuğun derhal elinden tutun. Şu çocuğun dünya âlemin gözü önünde kurda kuşa yem olmasına seyirci kalmayın. Şu çocuk için hemen aksiyon alın. Şu çocuğun özel bir eğitim almasını sağlayın.

*

- SOSYAL MEDYAYA: İki tık fazla alacağız diye ‘Atakan da Atakan’ diye tutturmayın. Bırakın çocuğun yakasını... Atakan gazlaması yapmaktan vazgeçin. Şu ana kadar aldığınız tıklarla yetinin.

*

- AHALİYE: Her konuda olduğu gibi Atakan konusunda da ikiye bölündünüz. Kiminiz Atakan’cı oldunuz, kiminiz Atakan karşıtı... Yeterince eğlendiniz, güldünüz, çekiştiniz, tartıştınız. Tamam artık. Harç bitti, yapı paydos!

*

- ALEYNA TİLKİ’YE: Zaten ortalık karışık, bari sen kafayı uzatıp da Atakan’ın şöhretinin 15 dakikasından faydalanmaya kalkışma. Atakan konusunda da geri dursan ne olur sanki?

*

- ATAKAN’A: Oğlum Atakan... Geleceğini karartmak istemiyorsan, ileride sorunlu bir yetişkin olmak istemiyorsan... Kaç şu meydandan! Git doya doya çocukluğunu yaşa! Bağır, koş, yaramazlık yap. Çocuksun, çocuk ol!

Yazının tamamı için