Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında  'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

Ahmet Kural'ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" şeklindeki ifadesine de yer verilmişti.

Dava bugün İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

AHMET KURAL ADLİYEDE

Adliyeye ilk gelen Ahmet Kural oldu. Kural rahat tavırlarıyla dikkat çekti. 

SILA DA ADLİYEDE

Ahmet Kural'ın ardından Sıla da adliyeye giriş yaptı.

İki tarafın da ifadeleri alınmaya başlandı. Sıla 'Aileme ve arkadaşlarıma saygısı yoktu o yüzden ayrıldık' derken, Ahmet Kural 'Anlaşamadığımız için ayrıldık' dedi.

Sıla ilk ifadesinde, Ahmet Kural'la kavga etmesine neden olduğu öne sürülen Okan Can Yantır'la olan ilişkisini kabul etti.

Sıla, Okan Can Yantır ile Ahmet Kural'la ayrı olduğu dönemde birlikte olmuştu.

AHMET KURAL: YILLIK 2.5 MİLYON LİRA KAZANIYORUM

Kimlik tespiti yapılan sanık Ahmet Kural, aylık net gelirinin 50 bin lira olduğunu, sinema ve reklam gelirleriyle bu gelirin yıllık 2- 2,5 milyon lirayı bulduğunu kaydetti. 

Sıla Gençoğlu'nun da kimlik tespitinin yapılmasının ardından, duruşmada sanık Ahmet Kural'ın savunması alınıyor.

Sıla ''Aileme ve arkadaşlarıma saygısı yoktu o yüzden ayrıldık'' derken, Ahmet Kural ''Anlaşamadığımız için ayrıldık'' dedi.

SILA, OKAN CAN YANTIR'LA İLİŞKİSİNİ KABUL ETTİ

Sıla, Ahmet Kural'la kavga etmesine neden olduğu öne sürülen Okan Can Yantır'la olan ilişkisini kabul etti.

Sıla, Okan Can Yantır ile Ahmet Kural'la ayrı olduğu dönemde birlikte olmuştu.

DHA